Firemní školky

Vážení personalisté.

Dovolujeme si Vás seznámit s možnou nabídkou rozšíření firemních benefitů pro vaše zaměstnance.

S cílem přivést zaměstnavatelům schopné kolegyně zpět do pracovního procesu a zároveň tím usnadnit ženám především kancelářských profesí návrat do zaměstnání, Klub Česká pracující máma prověřil se začátkem nového školního roku několik školek v Praze a okolí.

  • Seznam doporučených školek průběžně doplňujeme, najdete níže na této stránce
  • Školka jako zaměstnanceký benefit z personálního a právního pohledu níže v dopise JUDr. Radky Vikové.

 

Očekáváte-li návrat schopných a nepostradatelných kolegyň z mateřské / rodičovské dovolené, či naopak se některé Vaše kolegyně na mateřskou chystají a rádi byste je alespoň na part-time opět brzy přivítali v práci, můžete jim pomoci řešit nelehký úkol s hlídáním jejich malých dětí tím, že jim předáte informace o těchto prověřených školkách.

Věříme, že Vám i Vašim zaměstnancům budou tyto informace k užitku a přejeme Vám bezproblémové návraty schopných maminek!

S přátelským pozdravem

Kateřina Havlová a JUDr. Radka Viková

Česká pracující máma

Doporučené školky

Anglická školka Kindergarten, Černošice (Praha-západ)

10.10.2012 12:04
Tato anglická školka je franchisingovou pobočkou společnnosti KinderGarten, s.r.o., která nyní provozuje 15 anglických školek v Praze a okolí, Liberci a Brně. Školka je umístěna v klidné části města Černošice, je provozována v prostorné moderní rodinné vile s velkou zahradou.  Naším...

Šikovná Veverka, Praha 1

10.10.2012 12:03
Školka/jesle se nachází ve vnitrobloku hlídaného domu s recepcí v ulici Politických vězňů, Praha 1. Pro venkovní aktivity využíváme krásné dětské hřiště ve Vrchlického sadech (5 min. pěšky), brzy budeme mít k dispozici zabezpečenou terasu s pískovištěm, skluzavkou, dětským domečkem atd. přímo v...

Anglická školka Kindergarten, Praha Kunratice

10.10.2012 12:03
KinderGarten Kunratice je soukromá jazyková mateřská školka, akreditovaná MŠMT, která nabízí program pro děti předškolního věku a také navazující odpolední klub pro děti ZŠ. Výuka je zajištěna kvalifikovanými českými učiteli a rodilými mluvčími. Děti se učí přirozenou a zábavnou formou v...

Firemní školka jako benefit, personální a právní pohled

Vážení personalisté,

pomoc v péči o děti zaměstnanců může být výhodou každého zaměstnavatele, který chce tímto vyhledávaným benefitem přilákat či udržet kvalitní zaměstnance. Nejeden zaměstnavatel o určité podobě firemní školky přemýšlí, ale řada vyhlášek a nařízení ohledně hygienických, prostorových a dalších nároků jej většinou odradí.


Výhody pomoci zaměstnancům s péčí o jejich děti jsou pro každého zaměstnavatele zřejmé:

  • omezení fluktuace a udržení zkušených a klíčových zaměstnanců, jejich dřívější návrat z rodičovské dovolené;
  • zvyšování motivace a loajality zaměstnanců, větší identifikace s firmou díky naplnění potřeb v oblasti slaďování rodinného a pracovního života.
  • vytváření sociálního zázemí pro zaměstnance;
  • zlepšení konkurenceschopnosti na trhu práce, nižší náklady na zaškolení nového personálu;
  • zvýšení prestiže firmy formou uplatnění rovných příležitostí na trhu práce pro zaměstnance atd.

 

Možnost mít své dítě blízko svého pracoviště nebo alespoň na cestě mezi domovem a pracovištěm je pro zaměstnance vysoce ceněným benefitem. Formou outsourcingu v soukromém zařízení v okolí sídla firmy není třeba do jejich spokojenosti v tomto směru nijak investovat.

 

Ač je daňová uznatelnost nákladů na firemní školky je v České republice stále problematická, i pouhé zprostředkování blízké školky může být pro zaměstnance vítanou a oceňovanou pomocí.

 

V případě Vašeho zájmu o více informací ohledně firemní školky v centru Prahy bez jakýchkoli nákladů z Vaší strany mne, prosím, kontaktujte na tel. 607 552 899, velmi ráda Vám možnost naší případné spolupráce představím osobně.

 

S pozdravem

 

JUDr. Radka Viková

tel: 607 552 899