Zemřel Stephen R. Covey - uznávaný autor, učitel, konzultant a odborník na vedení lidí

19.07.2012 17:31

(KHAV) Stalo se to už v pondělí, 16. července. Musela jsem si nejdříve znovu přečíst jeho knihu "7 návyků skutečně efektivních lidí" než jsem se odhodlala vydat tuto krátkou zprávu. Dr. Stephen R. Covey, spoluzakladatel a bývalý viceprezident společnosti FranklinCovey, zemřel ve věku nedožitých 80 let.  Podlehl zraněním, které utrpěl při nehodě na kole v dubnu letošního roku.

Dr. Covey je autorem řady uznávaných knih, včetně mezinárodního bestselleru 7 návyků skutečně efektivních lidí (The 7 Habits of Highly Effective People), kterého se prodalo po celém světě přes 20 miliónů výtisků ve 40 jazycích.

K jeho dalším úspěšným knihám patří:

  • Krok za krokem – to nejdůležitější především (First Things First),
  • Bez zásad nemůžete vést (Principle-Centered Leadership)
  • 7 návyků šťastných rodin (The 7 Habits of Highly Effective Families)
  • 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti
  • Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech

 

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí byla v roce 2002 označena časopisem Forbes jednou z 10 nejvlivnějších knih o managementu, jaké kdy vyšly. Průzkum časopisu Chief Executive Magazine ocenil tuto knihu jako jednu ze dvou nejvlivnějších knih 20. století v oblasti podnikání.

Další titul, 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti, ve Spojených státech vydaný r. 2004, se dostal na vrchol několika žebříčků bestsellerů, které zveřejnily např. New York Times, Wall Street Journal, USA Today Money, Business Week nebo Amazon.com a Barnes & Noble. Této knihy se na celém světě prodalo přes milion výtisků. V r. 2006 byl 8. návyk společností Soundview Executive Book Summaries prohlášen za Nejlepší knihu o podnikání roku 2005.

Jeho předposlední publikací je kniha I ve mně je lídr (The Leader in Me – vyjde v českém jazyce na podzim 2012) - kniha pojednávající o tom, jak 7 návyků a principy leadershipu pomáhají ve výchově a vzdělávání při implementaci do výkuky základních škol. Novinkou vydanou v USA na začátku roku 2012 je Třetí alternativa (The 3rd Alternative – vyjde v českém jazyce na přelomu roku 2012/2013). Tato kniha ukazuje, jak překonat tradiční postupy řešení konfliktů a nalézat takové, jež uspokojí všechny zúčastněné strany a které jsou založené na synergickém přístupu soupeřících stran - na tzv. Třetí alternativě.

Recenze na knihy Stephena Coveyho

Pokud jste některou z jeho kniž četly, pošlete nám recenzci. Nic oficiálního, jen popis, o čem kniha je a jaký na Vás udělala dojem. Co jste se naučily, co můžete doporučit ostatním. Jak jednoduše napsat recenzi pro Pracující mámu se můžete inspirovat v článku o knize "Je nejvyšší čas" od Kim Kiyosaki. Díky předem za isnpiraci, Katka Hav.

 

Zdroj: tiskové materiály a www.franklincovey.cz