Zábavné pokusy aneb tohle by vám doma neprošlo

23.03.2015 20:21

Zábavní vědecký park VIDA! nabízí kromě unikátní interaktivní expozice i nezapomenutelné science show – představení plná experimentů, výbuchů, barev a překvapení. 

 

Science show

Je možné banánem zatlouct hřebík? Vyrobit prskavku, která hoří pod vodou? Zapálit oheň kostkou ledu? Na tyto a spoustu dalších otázek dostanete odpovědi právě během připravených science show. 

 

VIDA! v současné době uvádí dvě představení: „Mráz a žár“, kde nechybí oblíbené pokusy s kapalným dusíkem či suchým ledem, a „Ohnivou show“, která vám předvede pekelné záblesky, barevný ohňostroj nebo hořící bubliny. 

 

Vstupné na přibližně čtyřicetiminutové představení s pokusy je zahrnuto v ceně návštěvy VIDA! science centra. 

 

Ve všední den je science show možné zhlédnout v 10:30, 11:30 a 15:30, o víkendu pak v 11:30, 15:30 a 16:30. Přesné začátky show se návštěvníci vždy dozvědí díky hlášení z pokladny. 

 

Sven Dražan, manažer programu VIDA!, dodává: 

„Pokud je návštěvnost vysoká, představení přidáváme. Divadlo vědy, kde se science show odehrávají, má totiž kapacitu pouze 80 osob. Místa nelze rezervovat. Pokud o show opravdu stojíte, je nutné přijít do divadla vědy s dostatečným předstihem.“ 

 

Lepší než hry na mobilu 

„Kdyby se takhle učila fyzika za nás, tak bych určitě v hodinách nespal,“ říká tatínek svým dětem, když ze science show odcházejí. Zpráva, kterou do VIDA! poslala paní učitelka ze ZŠ Pavlovská, to potvrzuje: „Představení bylo vynikající. Deváťáci seděli jak zařezaní, ani neměli čas na mobily, nebo rušení. To se mi ještě nestalo." 

Přesně to je cílem VIDA! – nadchnout a ukázat, že věda je dobrodružství, které by si nikdo neměl nechat ujít. 

 

VIDA! park pro celou rodinu 

V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště najdete od 1. prosince na ploše téměř 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů. Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, obří srdce, tornádo – to vše jsou ukázky exponátů, které si mohou návštěvníci vyzkoušet a lépe tak porozumět světu kolem nás. 

 

Ozkoušeno pracující mámou

Zábavný vědecký park jsem navštívila s rodinou v prosinci. Čekalo na nás mnoho stanovišť se zajímavými pokusy, syn využil možnost projet se na odrážedle, ale nejvíce vzpomíná na Ohnivou show. Užila jsem si ji i já, vystudovaný chemik. Jedinou slabinou bylo množství nefungujících exponátů. To však neznamená, že jsme se během čtyř hodin, které jsme ve VIDA strávili, nudili. Odcházeli jsme s tím, že se určitě a rádi vrátíme a to nejen kvůli exponátům, které v době návštěvy byly nepoužitelné. Parkoviště před pavilonem mělo dostatečnou kapacitu na zaparkování. 

 

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, Brno, naproti hotelu Voroněž

VIDA sídlí v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, ale z areálu BVV není přístupné. Vlastní vchod ve tvaru plechového chobota z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž) je nepřehlédnutelný. 

MHD:  Autobusem č. 84, vystupte na zastávce Křížkovského. Nejbližší zastávka autobusu č. 44 se jmenuje Velodrom. Nejblížší tramvajová zastávka je Výstaviště – hlavní vstup, kde stojí taky autobus č. 52 a trolejbusy č. 25, 26 a 37. 

Parkovat je možné kdekoli v blízkosti pavilonu, popřípadě využít nedaleký parkovací dům, kde se platí 10Kč/hod. 

 

Ceník vstupného i další užitečné informace najdete na stránkách www.vida.cz