Za sopkami po Čechách

05.06.2012 16:08

(KHAV) Jezdíte rádi na rodinné výlety a zároveň se zajímáte o vulkanologii? No, možná vulkanologie není přímo Váš koníček, ale třeba Vás - stejně jako mě - Váš syn nebo dcerka mučí otázkami na téma sopečné činnosti... A už Vám - stejně jako mě - dochází inspirace, kde další informace pro ty vědění hladové mozečky shánět?

Představujeme vám originálního turistického průvodce po českých sopkách, který vás provede po nejzajímavějších vulkánech českých třetihor a starších čtvrtohor. Poznejtea představte svým dětem, jak vypadala naše zem před 100 tisíci až 65 miliony let a procestujte s námi nejen České středohoří, ale také oblasti západních Čech, veřejnosti přístupné části Doupovských hor, Český ráj ale také severní okolí Prahy.

Co z knihy určitě zaujme Vaše děti: Na začátek trocha teorie o sopkách, Příčiny třetihorní sopečné činnosti v Čechách, Historie třetihorní sopečné činnosti v Čechách, Konec éry dinosaurů.

Autorem knihy je Mgr. Vladislav Rapprich, Ph.D., který je zaměstnán jako odborník na vulkanické procesy a horniny vulkanického původu v České geologické službě, kde začínal ještě během studia (tehdy Český geologický ústav). Je předsedou Odborné skupiny vulkanologie při České geologické společnosti a členem Mezinárodní asociace vulkanologie a chemismu zemského nitra (IAVCEI). Zkušenosti v oblasti vulkanologie získal při krátkodobých kurzech a stážích v Německu a ve Francii, ale také při práci na výzkumu vulkanických nebezpečí ve Střední Americe. Je autorem a spolu autorem řady odborných publikací. Vedle tuzemských spolu pracuje i s předními zahraničními odborníky.

Prodejní cena včetně DPH je 359 Kč.

Vřele Vám knihu doporučuji a brzy přinesu aspoň krátkou reportáž z některého našeho výletu :-) Katka Hav.

 

Další info o knize Za sopkami po Čechách

vazba: V2

rozsah: 240 stran

ISBN: 978-80-247-3796-6

Grada Publishing, a.s., U Průhonu 22, 170 00 Praha 7

www.grada.cz

 

Objednávky: http://www.grada.cz/za-sopkami-po-cechach_6646/kniha/katalog/