Za odpočinkem s celou rodinou po krásách České republiky

31.07.2015 20:10

Hojně navštěvované turistické destinace v zahraničí jsou pro rodiny s dětmi sice lákavý cíl, jednou za čas však není od věci upřednostnit místa nacházející se co by kamenem dohodil. Kde v České republice strávit čas, aby se bavila celá rodina?

 

Prodloužený víkend volá po zábavě
 

Hojnost svátků uprostřed pracovního týdne a dny nevybrané dovolené přímo volají po tom, aby se celá rodina sebrala, králíka a morče dala hlídat babičkám a vyrazila za odpočinkem. V naší zemi je mnoho míst, kde je strávit pár dnů radost a není třeba hned překračovat hranice, aby to děti ocenily. Rodičům doporučujeme si pro tyto příležitosti vybírat dovolenou vždy zkraje týdne, tudíž poté mohou v pátek dodělat vše potřebné a v sobotu již vyjet vstříc dobrodružství.

 

Jak zabavit dospělé i děti
 

Ve středních Čechách, jen kousek od Mladé Boleslavi se v malebném městečku Dětenice nachází Zámecký resort nabízející chvíle klidu a odpočinku, stejně tak ale i chvíle napětí a zábavy. Rodiče utíkající z pracovního kolotoče si tak mohou užít večerní romantiku ve Středověkém hotelu nebo navštívit Dětenický pivovar a děti zase ocení rytířské turnaje či Dětenické peklo. O prázdninách zde navíc platí speciální akce zvýhodňující malé návštěvníky, kteří mají každé úterý a středu vstup na zámek, do pekla, do pivovaru i na rytířský turnaj zdarma.

 

Středověká atmosféra
 

Netradiční zážitek nabízí Středověká krčma, kde je možnost vychutnat tu samou atmosféru, jakou zažívali poddaní našich králů ve středověku. Návštěvníci se zde setkají nejen s vynikající českou kuchyní, jež je připravována autentičtěji než v kdejaké restauraci, ale ani obsluha jim nenechá chvíli vydechnout a nebere si servítky. Konzervativnější lidé by tedy měli své předsudky odsunout stranou a nedivit se, pokud je mládenec v dobovém kostýmu nazve holotou.

 

Zážitek i pro nejmenší
 

Děti, které ještě žijí v říši pohádek a jsou fanoušci nesmrtelného Boba a Bobka či baby jagy, si mohou každou neděli zasoutěžit se svým oblíbenci z televize v Zámeckém parku. „Pro každého šikulu je zde poté připraven diplom, dětenická medaile a dáreček.“ uvádí marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková.

 

Jednou za čas je třeba nechat veškeré starosti a povinnosti za sebou a pouze si užívat rodinný čas. Děti budou mít co vyprávět ve škole a rodiče si zase mohou do zbláznění představovat, jaké to bylo, když měli konečně klid.

 

Svůj výlet včetně doprovodných akcí si můžete naplánovat na www.detenice.cz