Za nejpřesnější tip odměníme

05.12.2019 21:11

Do první adventní neděle jste mohli odpovídat na otázky, které se týkaly kuchařek Áji Drahokoupilové a Radky Vrzalové. Výhrou byla kuchařka dle vlastního výběru a o vítězi tentokrát rozhodla tipovací otázka.

 

O co jsme soutěžili?

Áje Drahokoupilové je patnáct let a již se může chlubit, že jí vyšla Moje první opravdová kuchařka. V její knize najdete postupy na míchaná vajíčka, pomazánky, polévky, sladké dezerty nebo zapečená jídla. Některé z receptů jsou doplněné názornými fotopostupy, kde krok za krokem ukazuje, jak připravit vlastní pizzu, boloňskou omáčku nebo celé menu na narozeninovou oslavu. Kuchařka je vzadu doplněna o seznam receptů, což usnadňuje hledání. Přehled receptů najdete na stránkách nakladatelství Grada, které tuto knihu vydalo na konci října.

 

Radka Vrzalová se přes deset let věnuje přípravě bezlepkové stravy a její zkušenosti daly základ již třem kuchařkám. Poslední z nich, Radčina kuchařka bez lepku – slavnosti, vyšla v listopadu v nakladatelství Grada. V její kuchařce najdete kromě receptů bez lepku i recepty bez vajec, mléka nebo ořechů. Orientaci v receptech v případě kombinace potravinových omezení usnadňují piktogramy, které jednoduše bez pročítání všech surovin, zjednodušují výběr vhodného receptu. V kuchařce najdete inspiraci na Velikonoce, svatbu, dětský den, narozeniny dětí, Vánoce i Silvestr.

 

Další informace a ukázky z obou kuchařek najdete v článku Co mají společného Ája a Radka?Správné odpovědi

Který recept neobsahuje Moje první opravdová kuchařka?

  • Kuře v papilotě
  • Čokoládové jahody
  • Mumie
  • Jahodové kostky

 

Která z kuchařek má více stran? 

  • Radčina kuchařka bez lepku – slavnosti
  • Moje první opravdová kuchařka

 

Ve kterém roce vyšla Radce Vrzalové v nakladatelství Grada její první kuchařka? 

2015

 

Kolik gramů dohromady váží Moje první opravdová kuchařka a Radčina kuchařka bez lepku – slavnosti?

1896

 

Vyhlášení výherce

Úcast v soutěži byla velká, ale výherce může být jen jeden. Ke správné odpovědi na tipovací otázku se nejvíce přiblížil tip 1855. Autor tohoto tipu si vybral kuchařku Áji Drahokoupilové.

 

Sponzor soutěže, nakladatelství Grada, zašle knihu Moje první opravdová kuchařka paní:

 

Michaele K.

 

Gratulujeme!

 

Zdroj informací: nakladatelství Grada