Z čtenářského deníku třeťáka

19.06.2018 17:28

Knížky Zuzany Pospíšilové jsem předčítala synovi, když chodil do školky. Od poloviny první třídy je čte nahlas on mně. A dnes jsem se rozhodla, že zhodnocení posledního přečteného titulu nechám na něm.

 

V červnu před šesti lety vyšla v nakladatelství Grada Zuzaně Pospíšilové kniha DeTeKTiVové. Titul jsem tehdy recenzovala pro jiný server. Celou knihu jsem četla nahlas svému tříletému synovi a společně jsme hltali příběh Dana, Tomáše, Kuby, Tadeáše a Vaška.

 

Když syn letos váhal při výběru knížek ke čtení, doporučila jsem mu právě DeTEKTiVy.  Díky vhodné délce kapitol, velikosti textu i ilustracím, které doplňují text, je četl poměrně s chutí a postupně před celou třídou prezentoval příběhy z prvních třech dílů.

 

V době, kdy syn váhal nad výběrem další knihy se na knižních putlech objevili DeTEKTiVové a narozeninový případ. A tak volba byla jasná.

 

Jako bonus pro Vás, milí čtenáři, syn připravil i malou audio ukázku, která se nachází na konci tohoto článku.

 

Dospělácké postřehy

Dlouhodobě hodnotím velmi kladně knihy Zuzany Pospíšilové vydané v nakladatelství Grada pro jejich délku kapitol a velikost písma. Hodnocená kniha se k nim jednoznačně přidává. Specialitou této detektivní řady jsou pak kontrolní otázky na konci knihy na děj příběhu. Dříve jsem spíš zkoušela syna, zda mne dobře poslouchal. Dnes mi to vrací a díky každé mojí správné odpovědi ví, že jsem ho při čtení dávala pozor. Mimochodem, poslouchání mi nedělá problém, protože děj má zajímavou zápletku a já se těším na každou další stránku.

 

V porovnání s předchozími příběhy je tento díl sice nejdelší, ale i tak je vhodný pro začínající čtenáře. Rozhodně jej doporučuji i jako dárek k vysvědčení. Díky velmi pěkné češtině autorky klidně i pro děti, které mají zatím se čtením trochu problémy.

 

To, že klučičí parta byla obohacena o děvče vítám, myslím si, že je to cesta i k čtenářskému srdci děvčat. Už jsme se doma sázeli, kolik dalších příběhů v této řadě paní Zuzana Pospíšilová napíše. A rozhodně se těšíme na další pokračování!

 

 

 

Zuzana Pospíšilová: Detektivové a narozeninový případ

 

Představte si, že bezstarostně oslavujete narozeniny, a v tom se to stane. Krádež! A po ní následuje vyloupení celého bytu. Detektivové jsou ale opět ve skvělé kondici a jdou po horké stopě. Kluky čeká vyšetřování plné nesnází. Tentokrát budou mít překvapivou a milou posilu.

 

 

Knihu ilustrovala Markéta Vydrová.

 

 

Kniha Detektivové a narozeninový případ vyšla 13. dubna 2018 v nakladatelství Grada.

 

 

ISBN: 978-80-271-0759-9, 104 stran, doporučená cena 229 Kč
 
Více o knize můžete najít zde: http://www.pracujici-mama.cz/news/detektivove-na-stope-dalsiho-zlocinu/