Vstup do nového školního roku s pěknou knížkou

30.08.2019 07:46

Prázdniny se každým dnem více blíží ke svému konci. Každoročně je typický pro toto období odpočinek od učení a někdy i od čtení. Proč začínat nový školní rok jen s novými učebnicemi? Dejte jim ochutnat změnu a nechte je vstoupit do další třídy i s novou knížkou! Pro inspiraci jsme vybrali několik novinek, které potěší zejména malé posluchače a čtenáře na prvním stupni základní školy. 

 

Pavlína Jurková, Jarmila Vlčková: Viktor a případ zmizelého psa

 

Strach a beznaděj… Takové pocity prožívá Viktor, kterému jednoho dne záhadně zmizí milované štěně. Ponořte se do podzimně sychravého detektivního příběhu úspěšné autorské dvojice.

 

Kam se podělo to roztomilé štěně, které ještě včera cupovalo na kousky maminčinu kuchařku? Viktor s Žofií rozjíždějí detektivní pátrání. Ani jeden z nich však netuší, že se tak dostanou do velkého nebezpečí. Podezřelých je hodně, věřit nemůžou nikomu. A nejhorší je, že vyřešení celého případu mají celou dobu přímo před očima.


Dvojice autorek navazuje na svou úspěšnou a oceňovanou prvotinu Viktor a záhadná teta Bobina dalším napínavým a atraktivně ilustrovaným příběhem.

 

Určeno pro čtenáře od 9 let.

Ilustrovala Martina Fojtů.

 

184 stran, ISBN: 978-80-271-2560-9, doporučená cena: 299 Kč

 

Kniha Viktor a případ zmizelého psa vyšla 26. srpna 2019 v nakladatelství Grada.

 

 

Zuzana Pospíšilová: Rybářské pohádky

 

Nechte se chytit pohádkami! Rybářský úlovek je někdy velké překvapení. Ať už ale odcházíte s plnou sítí, nebo jste u rybníka jenom strávili příjemnou chvilku, vždycky je to dobrý konec, jako v pohádkách.

 

Rybaření je pohádkové dobrodružství. Zalovte v Rybářských pohádkách a přesvědčte se o tom! Dozvíte se, proč už nikdy nikdo neuloví zlatou rybku, která ryba umí přičarovat lásku a proč mají sumci vousy. Uvidíte, že u vody nebo pod vodou se toho děje daleko víc, než se při pohledu na tiché rybáře zdá. Další pohádkový sborník oblíbené autorky potěší zejména rybáře, ale zdaleka ne jen je.

 

Určeno pro čtenáře od 4 let.

Ilustroval Michal Sušina.

 

104 stran: ISBN: 978-80-271-2454-1, doporučená cena: 219 Kč

 

Kniha Rybářské pohádky vyšla 18. července 2019 v nakladatelství Grada.

 

 

Zuzana Barilová: Malá Ema

Co mají děti ze všeho nejraději? Že by sladkosti? I kdepak. Děti na celém světě mají nejradši přece pohádky a zvířátka. Malá Ema zrovna tak. Hnědovlasé děvčátko s velkýma modrýma očima se zvědavě rozhlíží, jestli někde nezahlédne hebká ouška nebo střapatý čumáček. A když zrovna žádný čtyřnohý kamarád není po ruce, stačí otevřít tuhle knížku.

 

Už jste někdy viděli prasátko, jak trénuje skok do výšky? Paní sousedku, která se smetákem v ruce honí splašeného králíčka? Nebo baletky, které místo piruet skáčou před bílými myškami na parapety? Šestiletá Ema tohle všechno už zažila. A ještě mnoho dalších dobrodružství. Díky svým nápadům a věrným zvířecím kamarádům totiž o podobné psí kusy nemá ani v nejmenším nouzi. A protože ví, že louskat první knížku může být někdy pořádný oříšek, vezme začínající čtenáře za příběhy, které budou chtít sami dočíst.

 

Určeno pro čtenáře od 7 let.

Ilustrovala Makréta Vydrová.

 

72 stran, ISBN: 978-80-247-3501-6, doporučená cena: 229 Kč

 

Kniha Malá Ema vyšla v edici Čtení pro prvňáčky 14. srpna 2019 v nakladatelství Grada.

 

 

Iva Gecková: Kamarádi ze záhrobí

Hrobové ticho? Nálada jako na funuse? Na tomhle hřbitově ani omylem! Smrtí zkrátka nic nekončí. Přátelství i nesváry jdou někdy až za hrob. Pro všechny nebojácné děti jsou tu velmi podivuhodné příběhy z útulného hřbitova v Malinově.


Je to tu sice samý nebožtík, ale mrtvo tu rozhodně není. Za hřbitovní zdí to žije. Sešla se tu povedená společnost – od motorkáře přes starostu až po ukašlaná dvojčata. Co tahle dušičková sešlost nestihla zaživa, to si vynahradí po smrti. Užijte si černý humor. Jsou tu veselé i napínavé příběhy kamarádů ze záhrobí.Určeno pro čtenáře od 5 let.

Černohumorné příběhy s nadsázkou ilustroval Josef Pospíchal.112 stran, ISBN: 978-80-271-0832-9, doporučená cena: 249 Kč

 


Kniha Kamarádi ze záhrobí vyšla 24. června 2019 v nakladatelství Grada

 

 

Zajímají Vaše děti příběhy ze školního prostředí? Pak by je mohla zaujmout kniha Zuzany Pospíšilové, kterou jsme Vám představili v článku Zuzana Pospíšilová pokřtila svoji stou knihu. Videorecenzi toho titulu najdete pod tímto článkem.

 

Redakce České pracující mámy přeje všem školou povinným úspěšný školní rok, mnoho nových vědomostí a alespoň poličku přečtených knih!

 

Zdroj informací, obrázku a fotografie: nakladatelství Grada