VIDA! slaví Den otců volným vstupem pro tatínky a dědečky

21.06.2020 10:00

Už po šesté od svého otevření pořádá zábavní vědecký park VIDA! oslavu Dne otců. Tátové a dědečci v doprovodu platících dětí mají vstup zdarma.  

 

„V neděli 21. června zveme všechny tatínky s rodinami, aby si u nás užili svůj den. Tentokrát bude oslava v duchu Divokého západu. Naučíme se dorozumívat kouřovými signály, přivolat barevný déšť, rýžovat zlato, lovit lasem, ale třeba i rozpoutat tornádo,“ láká na program jeho hlavní organizátorka Monika Hojdanová z VIDA! Součástí Dne otců ve VIDA! jsou i workshopy, kde si zájemci vyrobí indiánskou členku, kovbojský klobouk nebo lapač snů. „Díky speciální sadě také rozezvučíme tradiční americké plodiny, jako jsou brambory, rajčata nebo kukuřice. Budete překvapení, jaké vydávají tóny,“ doplnila Hojdanová. Program akce je v ceně vstupenky do VIDA!

 

Ve venkovní expozici čekají na návštěvníky nové exponáty. Akustické uši, tlaková fontána, hučící kámen, kreslení slunečními paprsky – to jsou ukázky některých z nich. Za příznivého počasí tu na Den otců proběhne střelba z luku, lovení lasem nebo rýžování zlata. Na venkovním pódiu se také několikrát během dne odehraje představení s pokusy Aqua et Ignis věnované odvěkému boji ohně s vodou. „K návštěvě určitě doporučuji i naši Bastlírnu – prostor pro kutily ve vnitřní expozici. Vyrobíte si tu různé indiánské hry,“ upozornila Hojdanová.

 

Několikrát denně se bude v Divadle vědy promítat nový 3D film Dinosauři, který odhalí Antarktidu jako dávný domov pravěkých ještěrů. Po obědě mohou zájemci zhlédnout i úspěšný „hlodavčí western“ Pidiobři. Oba populárně vědecké filmy pocházejí z produkce BBC. VIDA! je promítá v českém dabingu za příplatek ke vstupnému 50 Kč/os.

 

Zdroj: https://vida.cz/doprovodny-program/den-otcu