Veselé a pestré Velikonoce s Brandnooz boxem

08.05.2014 21:53

Setkání s dubnovým brandnooz boxem bylo krásně načasované. Byl doručován těsně před Velikonoci a jeho obsah potěšil každého, neboť v něm byli výrobky jak pro děti, tak dospělé.

 

Ještě před doručením bylo možné v jednoduchém dotazníku zvolit preferovanou verzi – dětskou nebo dospělou. Jelikož jsem chtěla v zelené krabici najít i nějaké překvapení pro syna, vybrala jsem dětskou verzi. Za Nozie body, které je možné získat za hodnocení produktů na webu www.brandnooz.cz, jsem si pak vybrala Manner Picknick tyčinky Caramel & Crisp, které jsem již objevila v obchodě a zachutnali nám, a čaj Teekanne: Nachlazení se zázvorem.

Dobroty zejména pro děti

Mnou zvolená dětská varianta Brandnooz boxu obsahovala hned několik výrobků určených zejména pro děti. Avšak pouze jediný z nich nebyl obsažen v dospělácké verzi – a to FELIX King Kečup pro děti. Trochu mne překvapilo, že jev boxu opět kečup, ale na straně druhé jsem se hned upnula k myšlence, že ho dám ochutnat synovi a třeba si kečup konečně oblíbí. Tento plán mi bohužel příliš nevyšel, a tak jsem ho testovala sama. Výrobce na obalu upozorňuje na snížený obsah cukru o 30% - a troufám si tvrdit, že je to znát. Nikoli však ve špatném slova smyslu. Je to kečup s výraznějším rajčatovým aroma v porovnání s konkurencí a zřejmě díky tomu si mohl výrobce dovolit přidat méně cukru. Tento výrobek osloví nejen děti.

 

Další dva „dětské“ výrobky osloví na první pohled fanoušky večerníčkového hrdiny Zděnka Milera – Krtečka. S motivem této postavičky přišla Krtečkova voda s příchutí jahody a Krtečkova malinovka. Krtečkova voda s příchutí jahody je nápoj dodávaný v 350 ml PET lahvi s uzávěrem, který bohužel nebrání vylití obsahu. Nápoj sice příliš neupoutá svojí barvou, ale ani nezatěžuje konzumenta přidanými barvivy. Voda není sycená a v porovnání s jinými nápoji je výrazně méně sladká – obsahuje 40 g/l sacharidů. Oceňuji, že množství sacharidů není kompenzováno sladidly. Pokud během léta budete hledat příjemné osvěžení a zdroj tekutin, rozhodně mohu doporučit tento výrobek, který by na trhu měl být za 11 Kč. Druhý nápoj téže firmy X-Drink je balen v plechu o objemu 250 ml. Krtečkova malinovka je barevná (výrobce uvádí, že je to díky koncentrátům z karotky a granátového jablka), sycená a sladká limonáda. Chuťově konzumenty osloví, ale právě díky obsahu sacharidů (100 g/l) je pro mě méně zajímavým nápojem. Navíc samotné balení trochu hendikepuje děti, které z plechovky neumí pít.

 

Nejen k odpolední kávě se zachutnaly Karamelové sušenky Lotus a 7 Days Borseto s lesními plody. Karamelové sušenky Lotus pro mne nebyli novinkou. Máme je rádi celá rodina. V brandnooz boxu dorazily v pocket balení, které obsahuje 8 balíčků, ve kterých jsou dvě sušenky. Na trhu se můžete setkat také s rodinným balením a v některých restauracích ke kávě dostanete tuto dobrotu balenou jednotlivě. Dobrota z listového těsta 7 Days Borseto s lesními plody pro mne byla novinkou. Pod touto značkou jsem do této doby znala pouze croissanty. Borseto může být zajímavou alternativou pro svačinu nebo malé občerstvení pro návštěvu. Bohužel trochu zklamání může přinést množství náplně. Množství náplně je jedinou chybou této novinky, která by měla být na trhu za běžnou cenu 14,90 Kč.

 

Nejen na chleba byla v boxu připravena Patifu prémiová tofu paštika a Pomázánka z karamelových sušenek Lotus. Výrobek z karamelových sušenek je unikátní. Pro mne to bylo první setkání s pomazánkou ze sušenek. Originalita není všechno. Pokud Vás láká chuť tuku, mouky a sacharidů v jednom, zajděte si ji koupit. Mne však neoslovila z hlediska chuťového ani nutričního (39,2% tuky, 56% sacharidy, 2,8% bílkoviny). O to více jsem byla nadšena z paštiky z tofu. Dosud jsem tofu neochutnala, a tak jsem s ochutnáváním paštiky váhala. Patifu prémiová tofu paštika delikates byla chuťově příjemná, vůní připomínala paštiku. Patifu paštika měla spíše naoranžovělou barvu, byla lépe roztíratelná než běžná paštika a rozhodně ji doporučuji všem, kteří se už běžné paštiky přejedli. Na trhu by měla být k sehnání za 26,90 Kč za 100 g.

 

Pro osvěžení byl v boxu přichystán hotový míchaný alkoholický nápoj STOCK Mixer Vodka & Grapefruit v plechovce, který dle popisu obsahuje 4 cl vodky doplněné nealko nápojem na bázi přírodní grapefruitové šťávy. Nápoj byl chutný, ale na mne až příliš sladký. Růžovo červená barva nápoje ve mne vyvolala pocit, že kromě vodky s grapefruitem piju i směs barviček. Tato novinka z Božkova jistě najde své konzumenty zejména mezi mladšími dospělými. Na trhu ji lze sehnat rovněž v kombinaci tuzemák & cola nebo gin & tonic za 29,90 Kč (250 ml).

 

Zbytek Brandnooz boxu našel uplatnění v kuchyni při přípravě pokrmů. Kotányi Bazalka i Kotányi Pažitka jsou řešením pro všechny milovníky těchto bylin, bez možnosti si je vypěstovat. U těchto dvou sáčků bych ocenila „zip“, který by zjednodušil skladování rozdělaného balení. Pyramidové koření VITANA na brambory mne oslovilo příjemnou a intenzivní vůní. Při vaření brambor s touto pyramidou se kuchyní line příjemná vůně kmínu a libečku. Směs koření obsahuje ještě cibuli a česnek. Na výsledné chuti přílohových brambor jsem použití této směsi koření v sáčku nepoznala. Nicméně pokud chcete vařit s kořením a zároveň nechcete, aby koření bylo na talíři, je toto ta správná volba. V mé kuchyni vyhrálo využití při vaření brambor na bramborovou kaši. Babiččinu volbu jsem použila při pečení makovce. Nemohu srovnat zda by z mé obvyklé mouky byl výsledný pokrm lepší než z této hladké mouky. Obal výrobku překvapí svou barevností a samolepkou, která tvrdí, že kvalitu garantuje stárek Roman Kulík. Vzhledem k tomu, že tato mouka mi nedokázala odhalit své přednosti oproti levnější konkurenci, s velkou pravděpodobností ji nebudu hledat při nákupu.

 

Dubnová zásilka potěšila

Ve Velikonoční zásilce jsem našla dvanáct produktů a dva dárky za Nozie body. Testování produktů mne bavilo, z boxu jsem znala pouze jeden produkt. Velikonoční zásilka mi tedy poskytla v mnoha případech dobrou inspiraci pro další nákup.

 

Máte-li rádi objevování nepoznaného, neváhejte a objednejte si také zelený box plný pochutin! 

Brandnooz box lze objednat již od 199 Kč a obsah balíčku je v hodnotě minimálně 330 Kč..V této ceně je i doručení PPL. Objednat můžete na www.brandnooz.cz