Umění nic nedělat, Veronique Vienne

14.06.2012 09:16

(KHAV, Pragma) Umění nic nedělat - A jak mít čas pro sebe

Kniha Umění nicnedělání má pomoci lidem, kteří jsou neustále v jednom kole. Techniky sloužící k odbourávání stresu, které jsou v této knize popsány, jsou zcela časově nenáročné a nevyžadují žádné speciální dovednosti či předpoklady. Kniha je praktickým rádcem jak odpočívat a relaxovat a otevírá nám svět, kde je kladen větší důraz na „bytí“ člověka, než na jeho „činnost.“

Kniha je ilustrovaná nádhernými fotografiemi Ericy Lennardové a díky ní můžeme vzdát hold a ponořit se do všech možných způsobů odpočinku. Mistrně sepsané a poučné eseje Véronique Vienne o umění dýchat, meditovat, koupat se, naslouchat, čekat a další nabízejí užitečné rady, jak umět hvízdat, zastavit se v ubíhajícím čase, zdřímnout si, vyléčit chřipku nebo jak pozorovat slunce, dokud nezmizí za obzorem.

Zcela přirozeně – a bez pocitu viny – se pomocí této knihy učíme, jak se uvolnit, vydechnout a také se zastavit a přičichnout si k růžím.

Objednávky: http://pragma.cz/kniha/umeni-nic-nedelat/kategorie/beletrie

Cena 160 Kč

 


 

Nedávno jsem se doslechla o knize Lenosti… buď pozdravena! od Corinne Maierové. Vyprávěla mi o ní jedna známá. Zatímco kniha "Umění nic nedělat" nás učí, jak si oddechnout, kniha C. Maierové vypráví o úřednících ve Francii, kteří už to dokonale umějí. Jde o vtipné pojednání o absurdním světě velkých korporací, v kterých se mnohdy činnost jen předstírá. Až ji přečtu, určitě také napíšu recenzi. Těšte se! Katka Hav.