Světový unikát v naší koupelně - nápad jedné ženy

12.04.2012 10:25

Zuzana Škutchanová, sklářská designérka, vymyslela kolekci skleněných ergonomických pilníků a čoček - především pro nás - pro ženy. Pilníky značky Sakury jsou český výrobek s unikátní křemičitou brusnou plochou, jež obsahuje 99% organického křemíku. Organický křemík má příznivé účinky na nehty a pokožku. Peelingová čočka na tělo a pedikérní pilník jsou vhodné jako podpůrné prostředky například při léčbě atopického ekzému.

Organický křemík příznivě působí na nehty, které trpí třepením a lámáním a kůži, která je suchá a popraskaná. Křemík se do nehtů a kůže uvolňuje při samotném pilování a obrušování. Nehty se vyživují a zpevňují. Kůže je hladší a hydratovaná. V tom jsou pilníky a čočky SAKURY revoluční.  Pilníky a čočky se vyrábí ekologickým způsobem. Velký podíl při výrobě pilníků má ruční práce, což zaručuje vysokou kvalitu výrobků.

Ergonomický design pilníku je navržen pro pohodlnější manipulaci v ruce a pro snadnější a rychlejší úpravu nehtů a kůže. Předností manikérního pilníku je jeho víceúčelovost: úchyt slouží k úpravě kutikul a špička pro čištění nehtů. Pilník vám nahradí manikérní set 3 v 1.

Křemík je stopový prvek nezbytný pro lidský organismus. Dostatek křemíku je pro organismus důležitý v mnoha oblastech. Je nutný pro výstavbu kolagenových a elastinových vláken (pokožka), podílí se na tvorbě svalových tkání, šlach, kostí a chrupavek. V neposlední řadě je křemík podstatný pro tvorbu, růst a zajišťování pevnosti a pružnosti kůže a nehtů. Váže na sebe vodu, čímž tuto jejich pružnost udržuje. Při stárnutí organismu klesá hladina křemíku. To se projevuje zhoršením stavu pleti a nehtů. Pleť je méně pružná, suchá s více vráskami a nehty jsou lámavé. Dodáním křemíku dochází k obnovování pružnosti a pevnosti pokožky a nehtů a docílení stále svěžího a mladistvého vzhledu.

Blahodárné účinky křemíku byly využity k vývoji dalších pilníků v péči o nohy, tělo a tvář. V kolekci je pedikérní pilník, peelingové čočky na tělo a na tvář a dětský pilníček.

Více informací o Zuzanině tvorbě naleznete na webových stránkách: www.sakury.cz

Můžete si také přečíst rozhovor se Zuzanou na webu Kafe.cz, ve kterém mimo jiné říká, že sklo je úžasný materiál...