Stavebnice rozvíjející nejen fantazii

10.08.2015 12:10

V současnosti je na trhu velká řada stavebnic, které se liší předlohou, materiálem, ale i cenou. Některé z nich mohou být pro část rodičů cenově nedostupné. Ze zvědavosti i z důvodu najít zboží cenově dostupné jsme za Vás ozkoušeli stavebnici „sněhové vločky“.

 

Stavebnice „sněhové vločky“ mne na první pohled zaujala tím, že mi připomínala dětství. A to ačkoli nevím, zda jsem někdy podobnou hračku měla nebo neměla. Objednala jsem si ji na serveru postovnezdarma.cz a čekala jsem na dodání.
 

Jelikož jsem na tomto serveru nakupovala již počtvrté, neměla jsem obavy z toho, zda zboží dorazí a pouze jsem se těšila na den, kdy v poštovní schránce objevím objednané zboží. Dodací doba byla necelé tři týdny, což je plně v souladu s obchodními podmínkami serveru.


Zboží bylo opět zabaleno v pevné, fóliové, neprůhledné obálce a v dalších dvou sáčcích. Pomyslnou nevýhodou tohoto zboží je nepřítomnost obalu, ve kterém by šly dílky uchovávat. V balení jich výrobce slibuje 128 kusů. Přiznávám, že jsem v lavině nadšení nebyla schopná počet kusů ani zkontrolovat. Nezbývá než věřit, že jich opravdu dorazil slibovaný anebo třeba větší počet. Nepřítomnost obalu však zároveň vytváří prostor pro tvořivé děti a jejich rodiče, aby si vytvořili vlastní originální krabičku nebo plechovku.


Na obrázcích prodejce najdete dva typy dílků. Jeden z nich je kolečko s osmi zářezy, které má uprostřed dírku. Druhý typ má uprostřed číslice a matematická znaménka. Nám dorazila kolečka s číslicemi a znaménky, což mne příjemně překvapilo a hned upoutalo k případnému dalšímu využití např. při procvičovaní matematiky. Dílky jsou v mnoha pestrých barvách, které otevírají prostor pro tvůrčí fantazii.
 

Pokud byste čekali v balení i návod, pak byste byli zklamaní. V zásilce jsou opravdu jen barevná kolečka, která umožňují stavění mnoha tvarů, co Vám jen fantazie a výřezy v dílcích dovolí.

 

Kvalitu samotných plastových výlisků také hodnotím velmi dobře. Přetoky jsou dílcích spíše výjimečně a pevnost se zdá být dostatečná opakovanému použití a zároveň tvoření různých prohnutých staveb. Během testování všechny dílky fungovaly a žádný nepraskl. S ohledem na velikost dílků je stavebnice určena dětem od 3 let.
 

Stavebnice „sněhové vločky“ potěšila mne i syna. Ačkoli bych já sama možná přivítala součástí balení skladnou krabičku a pár návodů pro inspiraci, tak skládačku hodnotím na výbornou a rozhodně jí mohu ostatním doporučit. 

 

Více fotografií najdete zde.