Stavebnice pro tatínky a velké kluky

02.10.2015 10:13

Když jsem naposledy vybírala, který výrobek pro Vás otestuji, měla jsem dilema. Rozhodovala jsem se mezi praktickými výrobky, ryze ženskými výrobky, ale nakonec jsem si vybrala něco, co mi připomíná můj zatím poslední výlet do Anglie.

 

Zvedací most přes řeku Temži, Tower Bridge, je jedním ze symbolů Londýna, který většina lidí zná. Na serveru postovnezdarma.cz jsem si tento symbol Londýna objednala v podobě 3D stavebnice. U specifikace produktu jsem se pouze dočetla, že výrobek je z kovu a barva provedení je stříbrná. Vše ostatní bylo vlastně překvapení.
 

Objednávku jsem provedla 18. srpna a objednané zboží jsem měla ve schránce 2. září. V černé fóliové obálce byla schována papírová obálka, na jejíž zadní straně bylo vyobrazeno hned několik druhů stavebnic. Od Eiffelovy věže přes Big Ben až po operu v Sydney. To mne v první chvíli vylekalo. Na první pohled nebylo zřejmé, zda uvnitř bude opravdu Tower Bridge.  


Nicméně žádné nepříjemné překvapení se ani při dalším rozbalování nekonalo. Uvnitř papírového obalu byly dvě lesklé kovové desky a oboustranný, zejména obrazový, návod s instrukcemi v angličtině. Samotný obal mne taky upozornil na pro mne docela podstatnou informaci, že skládačka je vhodná pro starší 14 let. To se později i potvrdilo neboť dle mého pohledu je podobná stavebnice opravdu ideálním dárkem pro modeláře, tatínky nebo většího kluka (ale určitě i pro šikovná děvčata či maminky).
 

Stavění jsem nakonec nechala pouze na manželovi. Obal sice v angličtině informoval o tom, že ke stavění není potřeba nářadí ani lepidlo, ale v návodu pak následovala trochu jiná informace, a to, že pro montáž je užitečné mít úzké kleště.
 

Sice ráda stavím, v dětství jsem postavila nejeden model z papíru, ale tato 3D stavebnice se nakonec stala hračkou ryze mužskou. Ačkoli jsem délku montáže nestopovala, tipuji, že zabrala více než hodinu.
 

Výsledkem je 14cm dlouhý, v nejširší části 3,5 cm široký a v nejvyšší části cca 5,7 cm vysoký model mostu. Detaily jsou opravdu velmi dobře vypracovány. Manžel si preciznost modelu velmi chválil. Výsledný model vypadá dobře na poličce, určitě by mohl být zajímavou alternativou dárku z cest (pokud ho zapomenete něco vhodného zakoupit přímo v Anglii).

 

Shrnutí
 

+ Precizní model
+ Rychlé dodání
- Nedostatečné informace (specifikace produktu) na webu prodejce

 

Ačkoli jsem musela zmínit jako drobný nedostatek nedostatečné informace na webu postovnezdarma.cz, týkající se tohoto modelu, jsem s touto objednávkou velice spokojená. Dodání bylo asi jedno z nejrychlejších, které jsem zde zažila, stavebnice zabavila dospělého muže minimálně na hodinu a výsledek máme na poličce v obýváku, kde nám mile připomíná Londýn.  Pokud se cítíte jako cílová skupina této 3D stavebnice nebo jí chcete někomu dát dárkem, za sebe ji mohu rozhodně doporučit.

 

Více obrázků k testovanému produktu najdete zde.