Staňte se bohyní - nová kolekce večerních šatů

31.01.2013 14:47

(Jiřina Tauchmanová) Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová uvádí novou kolekci večerních šatů, která vznikla ve spolupráci s malířkou Renatou Olšovou.

Celou kolekci propojuje jedna linka – inspirace duchovními obrazy malířky, která ve své tvorbě používá výrazné a pastelové barvy. Žádnou nudu tedy nečekejte. Barevné tóny se na malých a velkých večerních šatech propojují a mísí, čímž vznikají zajímavé barevné kombinace, rafinované střihy upozorní na přednosti ženské siluety a lehoučký satén dodá šatům na éteričnosti.

Velmi často si návrhářka v kolekci hraje s asymetrií a řasením, které modelům dodávají na půvabu a slavnostním výrazu. Jiřina Tauchmanová pracuje s detaily a modely doplňuje péřovými květinami, flitry a broušenými kameny. Barevné ladění se odehrává spíše ve studených zimních tónech. Najdeme v ní modrou, fialovou, ledově růžovou a modrozelenou.

Během dlouholetého přátelství Renata Olšová pomohla Jiřině Tauchmanové nejen v duchovním rozvoji, ale především ji inspirovala v její tvorbě. O své kolekci večerních šatů návrhářka říká: „Šiji šaty nejen na tělo, ale také na duši. Když jsem poprvé uviděla nové obrazy Renaty Olšové malované technikou automatické kresby horkým voskem, byla jsem přesvědčena, že nová kolekce večerních šatů bude právě na motivy těchto obrazů.“

Ponořte se do světa fantazie a zasněte se, ve kterém modelu byste se vy cítila jako bohyně.

www.tauchmanova.cz