Soutěž o moderní pohádkový příběh pro holčičky i kluky

29.11.2016 13:12

V minulém měsíci jsme Vás na našich stránkách seznámili s autorkou Yvonou Bednarovou a její vydanou knihou. Je nám velkou radostí, že Vám můžeme nabídnout soutěž o dva výtisky, které mohou obsahovat i autorčino věnování dle Vašeho přání. 

 

Yvona Bednarová

Spisovatelka Yvona Bednarová (roz.Větrovcová) píše knížky pro děti od 4 do 10 let. Je autorkou čtyř knih pro děti předškolního a mladšího školního věku. Momentálně má rozepsanou pro děti pátou knížku.

 

Narodila se v Praze a dlouhá léta žila na Červeném vrchu v Praze 6. V Praze žije i nadále.

 

Od dětství milovala knihy a toužila stát se spisovatelkou.

 

V mládí však převládla její láska k medicíně a vystudovala obor farmaceutická laborantka. Na  medicínu tenkrát z kádrových důvodů neměla nárok. 

 

Má dvě dospělé dcery (29 a 21) a jednoho vnoučka.

 

Velmi ráda fotografuje. Dalo by se dokonce říct, že fotografování je její velkou vášní. Má ráda knihy, hard rock a rock, folk a něco z country. Ráda poznává cizí země. Hlavně Sardinie ji naprosto okouzlila.

 

Miluje svou roubenou chatu poblíž Prahy a okouzlující přírodu kolem ní. Odehrávají se tu kolem ní totiž mnohá dobrodružství. Stačí mít jen oči dobře otevřené.

 

Medailonek autorky Yvony Bednarové si můžete přečíst zde.

 

Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence

Autor:         Yvona Bednarová

Ilustrace:     Ivana Tučková


Proč je tak důležité vážit si svých hraček? A jak poznat opravdové hodnoty, na kterých skutečně záleží? To jsou otázky, které Vašim dětem zodpoví nová knížka pro děti od 4 let s názvem Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence.

 

Knížka odráží moderní rodinné prostředí. Přibližuje dvě různé rodiny se zcela odlišným přístupem k výchově dětí. Zatímco holčička Marcelka má vše, na co si vzpomene, avšak za cenu času, který by jí věnoval její tatínek, ve druhé rodině považují právě čas strávený s dcerkou Evičkou za to nejcennější, co jí i sobě mohou dát.

 

Knížka vypráví o panence, kterou první holčička nebetyčně zbožňuje a nedá na ni dopustit až do chvíle, kdy dostane dárkem od tatínka panenku hezčí, líbeznější, zdobnější. Původní panenku tak odhodí a přestane si jí všímat. Smutná panenka si stýská po své kamarádce a nechápe, co udělala špatně. Náhoda tomu ale chtěla a panenku najde naštěstí holčička Evička z druhé rodiny. Ujme se jí a pečuje o ni jako o vlastní. Panenka získá nový, milující domov, ze kterého už ji nikdo nevyhodí. A Marcelka? Ta později zjistí, že nová panenka je možná na první pohled krásná, ale její porcelánové tělo ji v postýlce tlačí do tvářičky, není s ní taková zábava a vůbec není tak skvělá, jako ta původní. 

 

Jak to celé skončí? No nebýt pomoci měsíčku a hvězdiček, těžko říct, jak by to dopadlo. Ale to už se dozvíte v knize.

 

Poselstvím pohádky je ukázat dětem, že hezké vztahy mezi lidmi, zvláště pak v rodině, jsou mnohem cennější než věci nebo dárky.

 

Udělejte radost svým dětem třeba pod stromeček a darujte jim zábavu, milý příběh, životní poučení a také trochu kouzel ukrytých ve stránkách krásné knížky. 

 

Příběh začíná jedné teplé červencové noci a končí Štědrým večerem. Jak asi prožijí obě dívenky svůj Štědrý večer? A co panenka? Jak ta jej prožije?

 

Příběh Yvony Bednarové v knize provází něžné ilustrace Ivany Tučkové. Zakoupíte ji u všech běžných knihkupců.

 

 

Kniha Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence vyšla 24.10.2016 v nakladatelství Edika.

 

Ukázku z knihy najdete v článku Moderní pohádkový příběh pro holčičky i kluky.

  

 

Čtenářská soutěž o dvě knihy Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence

Výhercem se stanou dva autoři autoři správných odpovědí na následující otázky, kteří stihnou zaslat odpověďi včetně svého jména a adresy do 13. 12. 2016 na pracujici.mama@gmail.com s předmětem YVONA.

 

1) Uveďte webové stránky autorky. (Odpověď najdete v autorčině medialonku.)

2) Jaká je doporučená cena knihy? (Odpověď najdete na stránkách nakladatelství.)

3) Nepovinná otázka: Komu chcete knihu věnovat? (Pozn.: Součástí výhry může být i věnování od autorky. Pokud o věnování nemáte zájem, na tuto otázku neodpovídejte.)


 

Vyhodnocení soutěže

Výherce se stanoví na principu výpočtu. 

Princip výpočtu je takový, že každá z výher se určí výpočtem z celkového počtu doručených správných odpovědí děleno určitým koeficientem. 

Pro tuto soutěž je určen koeficient 2 a 5. 

Výsledek výpočtu bude vždy zaokrouhlen na celé číslo. Čísla menší než *.5 budou zaokrouhlena směrem dolů a ostatní směrem nahoru.