Seznamte se s J. D. Robb a vyhrajte

23.03.2014 20:36

J. D. Robb

 Pod tímto pseudonymem se ukrývá oblíbená Nora Roberts, která se narodila roku 1950 v Silver Spring v Marylandu. Po ukončení střední školy se provdala za Rolanda a měla s ním dvě děti. Psát začala v roce 1979, když ji doma uvěznila sněhová bouře. O rok později přijalo nakladatelství Silhouette její román Irish Thoroughbred

Nyní nepochybně patří mezi nejoblíbenější a nejčtenější americké autorky milostného a detektivního žánru. Její strhující, napínavé příběhy jsou překládány do mnoha jazyků, znají je čtenáři v nejrůznějších zemích světa. 

Nora Roberts Napsala již více než 182 knih, které vycházejí i česky, např. Vražedná nevinnost, Božské zlo či Přijď a už zůstaň. Mnoho z nich se také dostalo na seznam nejprodávanějších titulů dle deníku New York Times. 

V obyčejném roce Nora přivádí na svět kolem pěti nových příběhů, každou minutu se prodá 27 výtisků jejích knih. 

Také se stala „duchovní matkou“ poručíka Evy Dallasové, hlavní hrdinky oblíbené řady detektivních románů z budoucnosti „Smrtící…“, které píše právě pod jménem J. D. Robb. 

Prostředí jejích knih je zajímavé i svou obyčejností…. Její hrdinové nežízní po koktejlu u bazénu, ale spíš po studeném pivu na verandě. S hrdinkami jejích romancí se mohou čtenářky ztotožnit. „Hrdina je základ. Proto ho vždycky vykreslete tak přitažlivého, aby si ho čtenáři zamilovali,“ radí úspěšná autorka. „Taky nezapomeňte přimíchat několik milostných scén. Sex je pro knihu důležitý, protože jinak by příběh neměl tu správnou šťávu.“ 

Jistě ví, o čem mluví, protože se v roce 2008 stala nejprodávanější autorkou nakladatelství Penguin (pro zajímavost 8 mil. prodaných výtisků pod svým jménem, 4,5 mil. prodaných výtisků pod pseudonymem J. D. Robb). Časopis Forbes dokonce oznámil, že knihy Nory Roberts vydělaly více než příběhy Johna Grishama nebo Stephena Kinga. 

Autorka žije se svým druhým manželem Brucem Wilderem v Marylandu, kde mají oba své podniky. „Víte, psaní je kreativní a tak, ale nemůžete pořád jen chodit s hlavou v oblacích.“ Nora není žádná citlivka, má nevymáchanou pusu, kuřácký hlas a šatník plný Armaniho. Nakupování je jejím hlavním požitkem. Říká také, že „den bez hranolků je jako den bez orgasmu“. 

Nora Roberts je první autorkou, které se dostalo té cti, být uvedena do Americké síně slávy.

Pokud máte chuť, navštivte ji na jejích stránkách.

 

Vyhrajte knihu Smrtící hrátky

V Knižních tipech jsme Vás nedávno seznámily s románem Smrtící Hrátky, ve kterém Eva Dallasová opět řeší zapeklitý příběh.

Vyluštěte tajenku a 3 z Vás odměníme právě touto knihou, kterou vydalo nakladatelství Metafora, které je sponzorem této soutěže.

 

Doplňte do křížovky název titulu Smrtící … dle anotace ke knize. Nápovědu hledejte zde

  1. Poručík Dallasová návnadou pro sadistického vraha žen! 
  2. Dva lidé brutálně zavražděni a jedna těhotná žena nezvěstná... Eva Dallasová na stopě zvráceného zabijáka. 
  3. Přízraky minulosti někdy mohou být vražedné... Nebo zavražděné? Eva Dallasová tváří v tvář zločinu, který ji zasáhne v hloubi duše... 
  4. Krvavé řádění přežila pouze Nixie. Bylo jí devět... Poručík Eva Dallasová, vyšetřovatelka z blízké budoucnosti, v boji s nelítostnými vrahy. 
  5. Poručík Eva Dallasová se musí vypořádat nejen se záhadou mrtvého učitele, ale i s dávnou láskou svého manžela...

 

Řešení 

1. STVOŘENÍ 2. ZROZENÍ 3. VZPOMÍNKY 4. POSEDLOST 5. NEVINNOST

Tajenka: ŘEMEN

 

Soutěž probíhala od 23.3.2914 do 31.3.2014 do 20:00 hodin.

 

Výherci 

Daniela D., Ostrava

Mirka Š., Staňkov

Kateřina P., Hořičky

 

Výhercům srdečně gratulujeme! 

 

Výhru rozesílá nakladatelství Metafora.

 

Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Metafora