Sexuální síla z pohledu jogína

12.02.2015 15:09

Ačkoli se v těchto dnech média nejvíce soustředí na film inspirovaný románem 50 odstínů šedi, my jsme pro Vás zachytili jinou, neméně lákavou novinku s nádechem erotiky. Jedním z mott této knihy je cesta od rozkoše až k nejvyššímu duchovnímu štěstí.

 

Kniha je z pera autorky světového mystického bestselleru Zasvěcení, Elisabeth Haichové. S předchozí knihou Sport a jóga, jejíž je spoluautorkou, jsme Vás seznámili zde.

 

Sexem k nebesům? Ano – a to doslova. 

O ničem se netraduje tolik nepravd a mýtů jako o sexu a nic není spoutáno tolika tabu a zatíženo takovým nepochopením. Náš „západní“ svět má sklon na jedné straně degradovat sex na pouhé nezávazné potěšení, na straně druhé jej pokládat za něco hříšného. Oba tyto špatné přístupy mají pak společnou ještě jednu chybnou domněnku. A sice, že tělo a duch stojí v přímém protikladu. Východní kultury ovšem odedávna vědí, že je to právě naopak. Pravda je totiž přímo šokující. 

 

Rozhodně ale nejde o žádné nepříjemné odříkání, o vynucený celibát nebo jiné násilné, a tím pádem škodlivé postupy. Před těmi, kteří mají odvahu, vůli a chuť vykročit po cestě vzhůru, odkrývá slavná mystička Elisabeth Haichová tajemství přeměny lidské sexuální síly v nejvyšší sílu božskou. 

 

„Elisabeth má veliký dar vyjádřit jednoduše, a přesto velmi lidsky vysoké duchovní pravdy. A ačkoli nám odkrývá fascinující mysteria života, plně si u toho zachovává zdravý selský rozum a své nezměrné vědění převádí s lehkostí a elegancí do běžného, obyčejného života…“ 

 

Jóga a sex

 

Autorka: Elisabeth Haichová

Přeložil: Jan Menděl

Počet stran: 176

Formát: 129 x 206 mm

Vazba: flexovazba 

ISBN: 978-80-7359-432-9

Doporučená cena: 249,- Kč 

 

Knihu Jóga a sex vydalo nakladatelství Metafora.