Šaty dělají člověka, čisté boty a neviditelné triko dělají profíka

10.01.2013 07:12

(Pracující máma, KHAV)

Dámské botky

Nejen naše chování o nás ledascos prozradí, ale i obuv o nás řekne své.

Boty jsou jednou z nejdůležitějších částí našeho oděvu. Nosit obuv pohodlnou a čistou je tedy základem.

Čisté boty jsou druhou vizitkou každého člověka.

Můžeme sice přijít na jednání se sebelepší nabídkou, ale pokud bude na naší obuvi poznat, kde jsme se už všude procházely, naše úspěšnost se bude nebezpečně blížit nule.

 

Jaké boty do práce?

  • Vyžaduje-li firma formální, klasické oblečení: kožené uzavřené boty tmavší barvy než je kostýmek.
  • Pokud je dress-code firmy spíše neformální: boty nemusí být nutně kožené – mohou být látkové na nízkém podpatku. V létě si můžeme vzít boty s jemně odhalenou špičkou, avšak úplně otevřené sandály nebo sportovní boty nejsou vhodné.

Podle www.asistentka.cz a z vlastních zkušeností pracujících mám

 

Rizika nošení obuvi - jehly vs. balerínky

Vysoké podpatky, ale také zdánlivě pohodlné balerínky, mohou způsobit dámské noze velké problémy. Zmírnit působení nevhodného obutí mohou podle znalců do jisté míry speciální cviky. Dbát se musí na správné držení těla a připravit by se na extrémní zátěž měly svaly, chodidla i prsty. Obuv je však třeba vybírat s rozvahou a s přihlédnutím k dispozicím lidského těla.

Odborníci zdůrazňují, že je obuv třeba vybírat podle stavby a dispozice nohy. Důležitá je mobilita, kloubní hybnost i nožní klenba.

Největší chybou je módní střídání jehlových podpatků a balerín. Ženy by se měly vyhýbat šoku, kdy z vysokých podpatků sestoupí na plochou zem. Pokud chtějí nosit podpatky, pak by neměly celý den chodit v balerínkách. Náhlé střídání výšky obuvi podle podiatrů působí zánět Achyllovy šlachy.
Nošení vysokých podpatků není jen módní trend, ale také mnohdy povinnost. Stěží se podobné zátěží vyhnou modelky nebo kabaretní umělkyně. Elegantní vzhled ale chtějí zvednutím nohy zvýraznit také manažerky, podnikatelky či političky.

 

Cvičení pro nohy

Podle Lukiny Větrovcové z obuvnické firmy CCC Boty musí žena při nošení vysokých podpatků hlídat celkový postoj a držení těla. "Vyrovnejte se v ramenou jako byste spolkla pravítko a zasaďte lopatky dolů. Odlehčíte tak pánev i nohy," doporučuje. Podle ní se vyplatí propínat prsty u nohou a váhu postupně přenášet ze špiček na bříška chodidel a teprve potom na paty. "Kružte kotníky, cvičte s prsty, střídavě je pokrčujte a natahujte nebo se je snažte roztáhnout co nejvíce od sebe. Posilujte i zádové svalstvo," radí zájemkyním o chůzi na jehlových podpatcích.

Trénink pro ladnou chůzi v lodičkách: Ideální pro trénink je prý výška od šesti do deseti centimetrů. Nejlepší povrch na "podpatkový dril" je pak údajně linoleum, na kterém bota přilne. Koberec, beton nebo sklo by při podobném výcviku mohly noze spíš ublížit.

 

Dárky a tipy pro Vaše partnery

Pánské boty

Hodně o pánských botách se toho dočtete na blogu Muži v Česku.

Kožené anglické boty značky LOAKE může Váš partner zakoupit i přes Pracující mámu, případně mu u nás můžete pořídit voucher. Boty stojí okolo 5 tisíc korun, v akci i pod 4 tisíce. (Katka Havlová, www.oblekam-muze.cz)

 

Neviditelné triko v akci

Unikátní patentované tričko pod košile, které není vidět. Český výrobek z nejkvalitnější česané bavlny. Tělová barva vytváří optický klam a tričko není ani pod nejtenčí bílou košilí vidět. Triko má dokonale ploché okraje, takže se pod košilí nerýsuje. Dokonale saje pot, čímž vás ochrání před tvorbou skvrn na košili nebo tričku.

 

Nakoupíte-li přímo přes e-shop Le Premier, nezapomeňte do poznámky uvést jméno pracující mámy K. Havlová, dosáhnete tak na další zajímavé výhodné ceny. Případně objednejte přímo na e-mailu katka@oblekam-muze.cz.

Na začátku léta je neviditelné triko v akci jen za 390 Kč, při koupi setu tří trik je cena 990 Kč.