S kočárkem Prahou

23.05.2012 14:00

Ve středu 23. května od 14 do 18 hodin proběhne v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí zábavné i poučné odpoledne, které vyvrcholí výzvou maminek Pražanům. Chtějí apelovat na své spoluobčany, aby se v dopravních prostředcích nechovali lhostejně např. k těhotným, pomáhali maminkám s kočárky či aby obchodní centra nebo úřady zřídily parkovací místa pro mladé rodiny přepravující děti v autosedačkách.

V průběhu odpoledne se účastníci happeningu dozvědí spoustu zajímavých informací o cestování s malými dětmi, a to zejména v souvislosti s nadcházejícím létem.

Výzva Pražanům proběhne opět formou pokusu o pokoření loňského českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě (vloni jich bylo 1002!). Hromadná
fotografie maminek s kočárky by měla být v médiích tím nejsilnějším apelem na veřejnost: "Prosím, buďte tolerantní a ohleduplní." 

Součástí pestrého programu budou ukázky a ochutnávky nových výrobků určených dětem i rodičům, představí se zde také nové modely kočárků, autosedaček a specializovaných maminkovských "vymožeností".

Dopravní podnik hl. m. Prahy nasadí v den happeningu směrem na trase vedoucí do Podolí nízkopodlažní tramvaje, aby maminkám s kočárky ulehčil
přepravu.

Kromě pokusu o vytvoření "kočárkového rekordu" se můžete těšit na bohatou tombolu, která bude v rámci programu probíhat každou hodinu, představení
dětí ze zájmových kroužků a spoustu atrakcí a her pro nejmenší. Představí se útulek pražské Městské policie a děti se budou moci povozit po Vltavě.

I vy můžete svojí účastí na happeningu vyjádřit nespokojenost s lhostejností vůči těhotným a rodinám s malými dětmi a navíc strávit příjemné rodinné odpoledne na hezkém místě. V letošním roce aktivitu podpoří mnoho známých osobností, např. Gábina Partyšová, Agáta Hanychová, Eva Decastelo, Kateřina Kristelová, Bořek Slezáček, Petr Vágner, Tereza Kostková, Vlasta Korec či manželé Vojtkovi. Tereza Maxová převezme šek od společnosti Nestlé na podporu projektu Adopce.com.

Akce se koná za každého počasí.

Mediálním partnerem akce je webový portál www.babyweb.cz a pražské Rádio City.