Růžový slon přichází na scénu

09.10.2017 11:35

Švýcarský román slavného a čtenářsky oblíbeného Martina Sutera o malém slůněti, které se mělo stát sériově vyráběnou živou dětskou hračkou. Napínavý thriller o světě, ve kterém žijeme, o lidech na okraji společnosti i těch, co spekulují s velkými penězi.

Martin Suter: Slon

 Malý růžový slon, který ve tmě svítí. Pro někoho zázračná okouzlující bytost, pro jiného, kdo zná genetickou formuli, i potenciální zdroj bohatství. Najednou se objeví v jeskyni, kde přespává bezdomovec Schoch, jenž nevěří vlastním očím.


Odkud tento zvláštní tvor pochází a jak vznikl? To ví jen několik málo lidí. Každý má s miniaturním slonem jiné úmysly a sleduje vlastní cíl. Například Kaung, barmský zaříkávač slonů, jenž provázel jeho zrození, věří, že musí být chráněný. Chráněný ano, ale patentem, myslí si naproti tomu genový inženýr Roux.

 

Děj románu rychlým tempem přechází z genové výzkumné laboratoře a malého cirkusu, kde se slon narodil, do prostředí městských bezdomovců, přes úkryt ve vile nad Curychem až do Myanmaru v jihovýchodní Asii, kde jsou sloni posvátní.

 

Knihu do češtiny přeložila Miloslava Hnízdilová.

 

Slon se od prvního vydání v únoru 2017 drží v čele žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel.

 

Kniha Slon vyšla v nakladatelství Metafora.

 

224 strany, ISBN 978-80-7359-539-5, doporučená cena: 279,- Kč
 
 

O autorovi

Martin Suter se narodil v roce 1948 v Curychu. Až do roku 1991 pracoval jako reklamní textař a kreativní ředitel. Pak se rozhodl stát spisovatelem na volné noze a dosáhl mezinárodního úspěchu v různých oblastech: jako autor sloupků Business Class, scénárista a samozřejmě jako autor úspěšných románů Malý svět, Kuchař nebo naposledy Montecristo. Od roku 2011 kromě toho napsal také sérii krimi románů, v nichž případy řeší podvodník-gentleman Allmen. Martin Suter žije s rodinou v Curychu.

 

Zdroj informací a obrázku: nakladatelství Metafora

 

224 strany, ISBN 978-80-7359-539-5, doporučená cena: 279,- Kč