Reportáž z veletrhu: Strollering

23.04.2012 14:23

(Kristýna Junová) Nejen kosmetika a novinky ze světa wellness potěšily poslední březnový víkend návštěvníky holešovického veletrhu Interbeauty. Také maminky, které pravidelně navštěvují Strollering®, dostaly prostor k prezentování této báječné sportovní aktivity, během které si pravidelně zvyšují kondici a jsou společně se svými dětmi venku na čerstvém vzduchu.

Nejprve se na pódiu v rytmech písně „Desperado“ od Antonia Banderase zavlnily tančící maminky s kočárky či svými ratolestmi v náruči, aby ukázaly, že ženy na mateřské, potažmo rodičovské dovolené neztrácejí nic na svém sexappealu. Během skladby se střídaly pasáže představující denní náplň typické matky, která neví, zda dříve vyklidit pračku, umýt horu nádobí, či pobíhat po bytě s hadrem v ruce, s ukázkami ladných a svůdných pohybů sebevědomé ženy-matky 21. století.

Při druhé písni, „Do you love me“ z Hříšného tance, účastnice ukázaly, že to umí na pódiu pořádně rozbalit a převedly jaké dračice se smyslem pro humor mohou být ženy, které řekly „NE“ běžným stereotypům společnosti a tráví mateřskou aktivně. Navzdory tomu, že vystupovaly veřejně poprvé a každý den v jiném složení, přinesly přes zprvu ostýchavé publikum do haly výstaviště plno elánu a ženskosti.

Budoucí zájemci o Strollering® si mohli mezi výstupy pohovořit se zakladatelkou Strolleringu a choreografkou předváděných tanečních variací Editou Berkovou, případně se dozvědět, jak takové lekce probíhají a na kterých místech České republiky je díky této aktivitě možné načepat fyzické i psychické síly.

Kontakt na autorku reportáže a fotografií: kristyna.junova@gmail.com