Psychologický a výživový průvodce hubnutím a zdravým životním stylem pro ženy

15.02.2022 18:10

Nadváha či obezita je téma, které je aktuální pro nemalou část populace nejen při dávání si novoročních předsevzetí. Chcete vyřešit svoji váhu a nezapomenout při tom na svoji duši? Seznamte se s novou publikací Zuzany Douchové, která je průvodcem nejen výživovým, ale i psychologickým.

 

Zuzana Douchová: Láskyplné hubnutí

Musím na sobě tvrdě makat, abych byla štíhlejší. Jenže já na to nemám čas, energii ani pevnou vůli. Musím jíst zdravě, počítat kalorie, kroky, které za den ujdu, a taky držet tu novou dietu, co právě teď všichni drží. Co kdyby to náhodou tentokrát vyšlo! Od zítřka už nesmím žádnou čokoládu, sladkosti a přejídat se po večerech. A neměla bych asi jíst ani to ovoce odpoledne, mléčné výrobky, už nic po páté večer, žádné sacharidy a možná bych měla raději držet půst a nejíst nic. Tak co mám vlastně jíst? Měla bych také meditovat, nestresovat se, mít se ráda a neřešit pořád jen to, jak vypadám. A hlavně bych si měla konečně srovnat v hlavě, co vlastně chci. Jenže jak se to dělá?

 

A proč mi to pořád nejde?

 

Protože volíte výkonový přístup, který většinou ženám nefunguje.

Tahle kniha je mnohem víc než jen další návod na hubnutí, protože ji napsala žena, psycholožka a nutriční poradkyně. Je to komplexní průvodce pro ženy, kde najdete:

  • psychické i výživové příčiny nadváhy
  • jak si nastavit motivaci i jídelníček bez počítání kalorií
  • terapeutické a koučovací techniky
  • jak správně cvičit i odpočívat
  • recepty na každodenní jídla i zdravé mlsání
  • jak uzdravit emoční jedení, chronický stres a vztah sama k sobě
  • inspirativní příběhy z ordinace autorky

 

Kniha je pestrá, ubírá se různými směry, ale cíl má jen jeden – vás, spokojenou, zdravou a šťastnou.

 

Knihu si můžete prolistovat zde.

 

 

224 stran, ISBN: 978-80-271-3018-4, doporučená cena: 349 Kč

 

Kniha Láskyplné hubnutí vyšla 1. února 2022 v nakladatelství Grada

 

 

O autorce

Zuzana Douchová se věnuje psychologickému a výživovému poradenství, terapiím a koučování. Zaměřuje se na léčbu i prevenci nadváhy a obezity, poruch příjmu potravy, emočního přejídání, stresu, psychických a vztahových potíží. Vystudovala Univerzitu Karlovu, absolvovala certifikovaný výcvik Somatického koučování, akreditovaný kurz Poradce pro výživu a řadu dalších psychoterapeutických kurzů.

Je také odbornou garantkou iniciativy Vím, co jím, lektorkou přednášek z oblasti psychologie, výživy a zdravého životního stylu a autorkou zdravých receptů, e-kuchařek a online kurzů.

Věří, že naše fyzické a psychické zdraví je otázkou nejen našeho životního stylu, toho, co jíme, jak se hýbeme a jak se o sebe celkově staráme, ale také výsledkem našich emocí, myšlení a vztahů s druhými. Hlavně však vztahu, který máme sami k sobě.

Více informací najdete na: www.zuzanadouchova.cz.

 

Zdroj obrázku a informací: nakladatelství Grada