Procvičte vyjmenovaná slova hravě

22.02.2018 09:57

S vyjmenovanými slovy se děti seznamují ve třetí třídě základní školní docházky. Bez důsledného nacvičení pravidel psaní měkkého a tvrdého i/y se nikdo neobejde. S tréninkem nyní dětem i jejich rodičům může pomoci pracovní sešit, který vyšel v nakladatelství Grada.

 

Zuzana Pospíšilová: Vyjmenovaná slova – doplňovačky, křížovky, osmisměrky

 

Tvrdé, nebo měkké? Váháš, kdy psát po obojetných souhláskách měkké I a kdy tvrdé Y? Procvič si vyjmenovaná slova a poznávání slov příbuzných! Tohle je pro tebe ta správná knížka.

 

Křížovky, osmisměrky, vtipné obrázky a omalovánky ti pomůžou se záludnostmi pravopisu. Tvrdé, nebo měkké? To už pro tebe nebude záhada!
 

Ilustrovaný soubor pravopisných úkolů poslouží při domácí přípravě a uvítají ho jistě i učitelé pro zpestření výuky.

 

Publikaci ilustroval Drahomír Trsťan.

 

 

Vyjmenovaná slova – doplňovačky, křížovky, osmisměrky vyšla 7. února 2018 v nakladatelství Grada.

 

ISBN: 978-80-271-0702-5, 80 stran, doporučená cena 199 Kč

 

 

O autorce


Zuzana Pospíšilová je psycholožka a spisovatelka, která získala literární renomé jako autorka knih pro děti. V tomto žánru patří v současnosti k nejaktivnějším autorům, její knihy se těší velké oblibě a dlouhodobě se řadí k nejpůjčovanějším titulům v českých knihovnách. Zuzana Pospíšilová žije na severní Moravě, vychovává dvě dcery a v poslední době se plně věnuje literární práci, v níž zúročuje mimo jiné i svoje dlouholeté psychologické zkušenosti. 

 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Grada