Přivýdělek na internetu: 5 tipů, jak na to

07.09.2017 13:48

Možná byste si ke svému zaměstnání nebo na rodičovské chtěli přivydělat pár korun. Ale zapomeňte na podivné nabídky týkající se klikání, finančního poradenství nebo podomní kosmetiky. Mám pro vás tipy, co jsem sama vyzkoušela nebo je mám ze svého nejbližšího okolí. Jen nezapomeňte na pravidlo, že bez práce nejsou koláče.

 

Začněte psát

Psaní textů, popisků na web, sloganů... nebo chcete-li copywriting. Pokud zvládáte stylistiku a gramatiku, hodně čtete, pak máte dobrý základ na to, abyste uspěli. Copywriting je součást online marketingu a je po něm velká poptávka. Každý chce mít ty nejlepší popisky produktů, vést pravidelně blog, publikovat obsah na sociálních sítích. To je právě příležitost pro vás. Před několika lety jsem takto oslovila firmu prodávající výtvarné potřeby a spolupráce pak trvala dva roky.

 

Zkuste se zaměřit na tyto weby:
www.copywriteri.cz
www.easytask.cz
www.copywriting.cz
 

Najděte si i obsahově zaměřené skupiny na Facebooku.

 

Doučujte

Umíte něco víc než ostatní? Třeba angličtinu, němčinu nebo matematiku. Nabídněte svoje služby na portálech www.doucovani.cz nebo naucmese.cz. Na Naucmese můžete zkusit prodat i mnohem netradičnější kurz, podívejte se na stránky a inspirujte se. Pro mě osobně byl hodně obohacující kurz Petra Nováka Travelhacking nebo Grafika pro negrafiky od Lindy Nehybové. Ale třeba vymyslíte vlastní pečení slavnostních dortů, lezení po skalách nebo běhání v přírodě. Všechno je tu dovolené a komunita kolem celého projektu je velmi pozitivní, rozhodně zkuste :)

 

Překládejte

I v téhle oblasti je poptávka, stačí jen najít ty, kteří překladatele hledají. Jestli ovládáte němčinu, zkuste se podívat na stránky německých firem, které působí i v Česku a poslat jim svůj životopis. Moje kamarádka takto spolupracovala s firmou Tchibo.

Zkuste registraci na portálu navolnenoze.cz. Pro maminky na rodičovské nabízí slevu, navíc vám pomohou se zpracováním profesionální prezentace. Podívejte se na jejich stránky a zkuste se zapojit do některé jejich networkingové akce.

 

Naučte se online marketing

Internet je na vzestupu a po službách v téhle oblasti je čím dál větší poptávka. Firmy si najímají odborníky na vedení sociálních sítí, na PPC reklamu nebo obsahový marketing. To vše jsou oblasti, na něž se můžete zaměřit. U agentur nebo už na zmíněném Naučmese najdete kurzy, které vám pomohou se v oboru zorientovat. Práci pak můžete najít třeba na Startupjobs.cz.

 

Sledujte například tyto stránky a blogy zaměřující se na online marketing:
www.tyinternety.cz
www.lupa.cz
www.mediar.cz
www.365copytriku.cz
www.ottocopy.cz
blog.shoptet.cz

 

Založte si e-shop

Mít vlastní internetový obchod je sen spousty lidí. Ale ti si často si myslí, že je takový sen nedostižný, protože nemají IT dovednosti ani dost peněz. V dnešní době si e-shop založíte během pár minut třeba na platformě Shoptetu a pak už je na vás, jestli zvládnete také prodávat a poradíte si s vedením obchodu. Osobně zatím nic neprodávám, ale mám kolem sebe hodně skvělých maminek, co takhle podnikají. Třeba vás zaujmou taky:

 

Gábina a její houpací prkna Utukutu
Marki s dokonalým houpacím křeslem Chillo
Jana z Pikle z pytle s kufříky, co v dětech probouzejí fantazii


Zdroje a zajímavé kontakty:
www.mujprvnieshop.cz

 

O autoce textu

Iva Baltaretu - máma dvou kluků, která si během rodičovské dovolené přivydělávala překládáním, copywritingem a postupně přešla k online marketingu. Nyní pracuje v agentuře Getfound, píše blog DIY projekty, vede workshopy pro děti, ráda cestuje a taky spolupracuje s mámami, co podnikají. 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Nenechte si tipy na přivýdělek jen pro sebe sdílejte ho s dalšími!