Příhody a dobrodružství skřítků a zvířátek

11.09.2017 10:58

Autorce Yvoně Bednarové vyšla další knížka, která se jmenuje Samuel a Hortenzinka. Nenechte si ujít příběhy doplněné o ilustrace Dagmar Ježkové a fotografie Yvony Bednarové.

 

Yvona Bednarová: Samuel a Hortenzinka

V knize malá víla Hortenzinka vymýšlí se svým přítelem mlokem Samuelem pro své přátele zábavu. Průběžně se také stará o jejich zdraví a vyrábí léčivé medicínky. Hortenzinka je rozená optimistka, která často své přátelé povzbuzuje v nelehkých chvílích. Její nejlepší přítel mlok Samuel je pesimista, se vším si dělá hlavu, ale zároveň je výborný organizátor nejrůznějších akcí, které Hortenzinka vymýšlí.

 

Společně pořádají závody a sportují. Veselí se na večerní slavnosti a prožijí dramatický noční výlet. Vznikají tu nová přátelství i láska.

 

V neobyčejném pohádkovém příběhu na vás čekají také Violka s Konvalinkou, Silvián a Malinda s Ostružindou, ještěrka Zeminka, koník Kuliferda, ještěrka Pyšnilka Krásnoočko, zábavná ropucha Růža, kobylka Matylda a další. Buďte při všech jejich dobrodružstvích!

 

V průběhu pohádkového příběhu se seznámíte s dobrými i špatnými lidskými vlastnostmi. Setkáte se i s tím, co může způsobit alkohol, i když obsažený pouze v léčivém nápoji. A co šikana? Víte, jak se proti ní má bojovat?

 

Dozvíte se také, proč a jak vzniklo u nás chataření, proč musel být les pokácen a jak je to vlastně s broukem kůrovcem.

 

Dětem méně známé pojmy jsou v knížce vyznačeny tučně a hned na příkladu nenásilnou formou vysvětleny.

 

Mlok Samuel v ruce

 

Víte, kdo je to egoista, co jsou mimikry, sebevědomí a komplexy méněcennosti, sportovní a hudební talent či antitalent, šikana, fér a nefér chování, imunita a jiné?

 

 

Knížka je obohacena o opravdové fotografie zvířátek, tak jak žijí ve skutečnosti v přírodě.

 

 

Kniha Samuel a Hortenzinka vyšla 29. května 2017v nakladatelství Edika.

185 stran, ISBN: 978-80-266-1109-7, doporučená cena: 269 Kč

 

Zdroj informací a obrázků: Yvona Bednarová