Přečtěte si ukázku nebo rovnou celou knihu!

22.10.2019 20:00

Hledáte romantické čtení, při kterém si zvednete náladu nebo sebevědomí? Pak si nenechte ujít ukázku z knižní novinky, která vyšla v edici 7lásky. Zapojte se do soutěže a možná právě vy ji vyhrajete!

 

Marie Vareilleová: Někdy je hezké, že mě miluješ

 

 

Humorný román líčí milostné vztahy obou mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?

 

 

 

Bližší informace ke knize najdete ve článku Humorný román o dvou třicátnicích ve stylu Bridget Jonesové.

 

 

Ukázka z knihy

S povzdechem položím telefon. Nechci se nechat rozhodit kvůli chlapovi, jsem nezávislá žena. Prostě se pustím do práce, zapomenu na Guillauma a Manue, budu se chovat jako zralá a rozumná. Zrak mi padne na koš, mám ho kousek od nohy, láká mě. Ne. Nebudu uprostřed open space prohrabávat vlastní koš, abych prozkoumala odpadky své rivalky. Ne, ne, ne. Odvracím zrak od svůdného koše a silou vůle upírám pozornost na excelovou tabulku.


Číslice na displeji se mi vysmívají. Nervozitou se koušu do rtů. Nikdo se to nedozví. Mrknu napravo, mrknu nalevo. Pod stolem si nohama přišoupnu koš a chytnu ho mezi kolena. Neviděna, nepoznána. Jakoby nic začínám svou probírku: tři stvrzenky za platbu kartou. Stvrzenka z hotelu Sofitel na Défense, vydaná 14. února ve 14:07. Zblednu. Strávili v hotelu přestávku na oběd, na svatého Valentýna. Ten den jsem já oběd vynechala a na Guillaumovu žádost se vrhla na vyřizování jedné složky. To je snad vtip. On se mezitím v Sofitelu vrhal na Manue. Pak tu máme jednu účtenku z butiku Claudie Pierlot, další z kavárny Brioche Dorée, jízdenky z metra…
 

Dveře Guillaumovy kanceláře se otevřou, objeví se v nich smějící se Manue. Guillaume upře velmi udivený pohled na koš mezi mými koleny a hromádku zmuchlaných papírků, nakupených na klávesnici. Beru je plnými hrstmi a cpu si je do kabelky. 
 

„Ztratila jsem jednu účtenku, zapisuju si výdaje,“ blekotám.

 

Soutěž

Jeden autor správných odpovědí se může těšit na titul Někdy je hezké, že mě miluješ, který vyšel v nakladatelství Metafora.

 

Nápovědu naleznete na webových stránkách nakladatelského domu Grada, nakladatelství Metafora a v článku Humorný román o dvou třicátnicích ve stylu Bridget Jonesové.

 

Formulář Soutěž o knihu Někdy je hezké, že mě miluješ již nepřijímá odpovědi.

Odpovědi zasílejte do pátku 1. listopadu 2019. 


Výherce bude vybrán tak, že počet formulářů se správnými odpověďmi bude vydělen dvěma a výsledné číslo určí výherce. Formuláře budou srovnány dle času doručení. V případě, že výsledkem nebude celé číslo, bude výherní pozice nejbližší vyšší. (Např. Bude-li správných odpovědí 53, bude výhercem 27. formulář se správnou odpovědí.)

 

Zdroj obrázku a informací o knize: Nakladatelský dům Grada, nakladatelství Metafora