Poznejte kouzlo bylinky, které se žádná jiná na světě nevyrovná

24.06.2017 20:49

Každý alespoň jednou slyšel o aromatické, léčivé rostlině z čeledi hluchavkovitých, které se dobře daří na vysluněných svazích. Petr Hapka ji použil v textu písně pro Hanu Hegerovou a většina z nás si jí spojí s oblastí Provence. Levandule se nyní stala i námětem pro knihu Mirce Koníčkové. 

 

Mirka Koníčková: Levandule

 

Kniha Levandule by neměla chybět žádnému milovníkovi a obdivovateli této úžasné bylinky. Určena je ale i těm, kteří krásu a přitažlivost levandule objevili teprve nedávno a chtěli by o jejím pěstování a možnostech využití vědět co nejvíce. 

 

Na stránkách knihy se dozvíte, odkud levandule pochází a jaká je její historie. Seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování. Poodhalí tajemství léčivých vlastností levandulové silice. 

 

Naučíte se vyrábět levandulové přípravky určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků. 

 

Nechybí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingrediencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma.

 

Kniha Levandule vyšla v červnu 2017 v nakladatelství Metafora.

ISBN: 978-80-7359-546-3, 128 stran, doporučená cena: 279 Kč

 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Metafora