Pohádky z lesa

07.06.2020 20:27

Chodíte rádi do lesa? Pokud ano, našlapujte pěkně tiše a opatrně a nezapomeňte se rozhlížet. Možná zahlédnete stromového skřítka, který se stará o svůj strom. Pokud Vám to ale počasí nedovolí, vezměte do ruky knihu Lenky Jakešové a vydejte se do lesa prostřednictvím její nové knihy.

 

Lenka Jakešová: Pohádky z lesa

 

V dutině starého dubu žije šťastná datlí rodinka – rodiče a jejich čtyři čerstvě vylíhnutá ptáčátka. Tatínek s maminkou léčí přes den stromy v lese a shánějí potravu. Každý večer přinášejí svým dětem kromě pochoutek i jednu pohádku, kterou jim za odměnu vyprávěly vyléčené stromy.

Chtěli byste se dozvědět, proč modřín na zimu opadává, jak je možné, že jedličce rostou šišky směrem nahoru nebo jaký tvar listů má lípa? Tak se pohodlně uvelebte v hnízdečku a zaposlouchejte se do vyprávění datlího tatínka.

 

Knihu ilustrovala Dagmar Medzvecová.

 

104 stran, ISBN: 978-80-271-2571-5, doporučená cena: 229 Kč

 

Kniha Pohádky z lesa vyšla 29. dubna 2020 v edici Pohádkové čtení v nakladatelství Grada.

 

 

O autorce

Lenka Jakešová se narodila v roce 1966 ve Frýdlantě v Čechách. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Liberci. Od ukončení studia do roku 2007 pracovala jako učitelka v MŠ ve Frýdlantě v Čechách, kde dlouhá léta vedla pěvecký sbor Vlaštovky. Od roku 2007 pracuje spolu se svým manželem v oboru geodézie. Na mateřskou školu ale nezanevřela. Nyní v Hejnicích vede pěvecký sbor Zvoneček. Navštěvuje mateřské centrum Mateřídouška, taktéž v Hejnicích, kde hraje a zpívá maminkám a jejich malým ratolestem.
V roce 2018 vydala zpěvník pro děti od předškolního do mladšího školního věku Písničky pro děti, které se dočkalo dvou pokračování.

 

Ukázka z knihy

 

 

Zdroj obrázku, informací, ukázky: nakladatelství Grada