Páteční cesta za Kočkoládou

31.01.2019 08:38

Lavandula Lavenderová bydlí sice u babičky na půdě v malém domečku pro panenky, Natálka a Tom se s ní ale dostanou až do kouzelného pralesa za tajemným Kočkoládou. Úkol je jasný, ale nikoliv jednoduchý – získat lék pro nemocnou babičku. Kam až vede cesta z babiččiny půdy? To budete koukat!

 

Iva Gecková: Páteční cesta za Kočkoládou

V pátek se dá vždycky očekávat to nejlepší. Kdo by ale věřil, že z babiččiny půdy je to jenom krůček do nejhustějšího pralesa ze všech hustých pralesů. Stačí jen zavolat: „Kočkoláda!“


Když jednoho pátečního odpoledne Natálka s Tomem objeví mezi starým haraburdím malý vyřezávaný domeček, začne tím jejich neuvěřitelné pralesní putování za zázračnou medicínou. Kromě toho, že poznají novou kamarádku Lavandulu a tajemného Kočkoládu, zjistí také, že na některé věci je i zázračná medicína krátká.


Příběh jako vystřižený z toho nejbláznivějšího snu doprovodila ilustracemi oblíbená ilustrátorka Markéta Vydrová.

 

Kniha Páteční cesta za Kočkoládou vyšla 24. ledna 2019 v nakladatelství Grada.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-0745-2, doporučená cena: 219 Kč

 

Ukázka z knihy

O autorce

Iva Gecková pochází z jihočeského Písku, kde vystudovala obchodní akademii. Po studiu dlouhou dobu pracovala ve státní správě a při třetí mateřské dovolené se konečně začala naplno věnovat svému koníčku – psaní. Pro Český rozhlas napsala několik pohádek, jejichž knižní vydání se chystá. Se svojí velkou rodinou žije v Lysé nad Labem. 

Autorce již vyšly tyto knihy:

 

Tip redakce pracující mámy

Tuto knižní novinku ocení nejvíce čtenáři, kteří navštěvují první stupeň základní školy. Své místo si zaslouží i v knihovničkách předškoláků, kterým ji zatím mohou číst rodiče, a časem e může stítát příběhem, kteří si sami přečtou.

 

Aktuálně je v e-shopu Grada na knihu sleva 20% a navíc si k nákupu můžete vybrat další titul z kategorie dárky k nákupu zdarma.

 

Zdroj informací, obrázků a ukázky: nakladatelství Grada