Ozdoba do vlasů nejen pro plesovou sezónu

25.11.2015 15:55

Po několika recenzích na produkty pro děti a tatínky jsem si konečně rozhodla udělat radost. Vybrala jsem si sponu do vlasů, kterou jsem se podrobila nelehké zkoušce. Jak spona obstála?

 

Ti z Vás, kteří mne znají osobně, ví, že mám poměrně husté vlasy, které jsou navíc dlouhé a vlnité. Sponka je druhou věcí, kterou hledám každé ráno, když opouštím postel, hned po brýlích. Úprava vlasů sponkou mi vyhovuje a zároveň není náročná. V poslední době však je stále těžší na trhu sehnat vyhovující mým potřebám. Některé sponky mají velmi krátkou spínací část, jiné zase jsou z materiálu, který po několika sepnutích ztratí pružnost a přestane plnit dobře svoji funkci.
 

Spona do vlasů s motivem páva
 

Spona ze serveru postovnezdarma.cz pro mne byla první zkušeností s nákupem vlasového doplňku přes internet. Zaujala mne svým vzhledem, možností vybrat si barvu. Sponu jsem objednala 9. října 2015 a o deset dní později jsem jí nalezla ve své schránce. 


Byla zabalena ve fóliové obálce a pak ještě v průhledném sáčku. Vzhledově se mi zalíbila na první pohled, trocha zklamání byla způsobena velikostí spony.
 

Prodejce avizuje rozměry 6,5 x 1 cm. Tyto rozměry však popisují velikost dekoru – tedy páva. Na délku má dekor necelých 7 centimetrů a v nejširší části je to necelé 3 centimetry. Z pohledu mého je pro mne poněkud důležitější velikost spínací části – což je cca 4,5 x 0,6 cm.
 

Velikost spínací části je pro mne hendikepem – nesepnu s ní všechny vlasy. Spona je poměrně pevná, a svým provedením mne rozhodně zaujala. Mohu s ní spojit jen některé prameny a nebo jí umístit do vlasů jako dekoraci.
 

Ozdobné prvky jsou dobře zabroušeny a dle mého zkoušení s nimi nehrozí roztržení oděvu.
 

Shrnutí
 

+ Rychlejší dodání než je inzerované na webu
+ Velice zajímavý produkt – s podobným jsem se v obchodě nesetkala
- Rozměry – pokud by měl produkt sloužit jako spona, nikoli jen ozdoba, měla by být sponková část alespoň o polovinu větší (zejména delší, ale i širší)

 

Spona s motivem páva, kterého jsem si vybrala ve fialové barvě, mne celkem potěšila i přes to, že ji nebudu používat každodenně. Její velikost jí určuje spíše k použití jako ozdoba než jako samotná sponka držící celý objem vlasů. Vzhled je spíše slavnostní, a tak si jí ráda vezmu jako doplněk na oslavu nebo ples. Pokud hledáte pouze ozdobu do vlasů, zkuste tuto sponu, věřím, že budete spokojeni.

 

Více obrázků k testovanému produktu najdete zde.