Odbourejte stres jednoduše

04.09.2015 18:45

Hledáte odreagování od běžných starostí? Potřebujete odbourat stres bez farmak? Zkuste využít své ruce a omalovánky pro dospělé z nakladatelství Grada.Lenka Tréglová, Jolana Daňková: Antistresové omalovánky pro dospělé

 

Sedmasedmdesát obrázků k vybarvení od výtvarnice a grafičky Jolany Daňkové s doprovodným textem Lenky Tréglové vám přinese mnoho hodin odreagování se od přelidněného a předigitalizovaného světa.

Můžete se těšit na květiny ze všech zahrad světa, exotická zvířata, tropické motýly a záhadné brouky, pestrobarevné (díky vám) ptáky, tajemné vitráže, meditační mandaly a důmyslné stroje.

Omalovánky fungují lépe než antidepresiva nebo alkohol, a navíc odplavují stres bez zdravotních následků.

Omalovánky jsou vytištěné na samostatných stránkách, abyste si zvlášť povedené obrázky mohli zarámovat a pověsit doma nebo někomu darovat.

Kniha Antistresové omalovánky pro dospělé má mnoho výhod a jednou z nich je, že nemá baterku, která by se mohla vybít. Můžete si ji s sebou vzít na dlouhou dovolenou, nebo ji odvézt na chalupu a tam vás spolu se stejně analogovými křížovkami bude bavit jako za starých časů. Zatímco budou vaše ruce kreslit, může se váš mozek toulat, kde se mu zachce a zpátky se vrátí s novou energií a nápady.

 

Kniha vyšla 29. května 2015 v nakladatelství Grada.

168 stran, ISBN 978-80-247-5541-0, doporučená cena: 199 Kč

 

Stáhněte si zkušební omalovánku motýla nebo omalovánku lva.

 

 

Johanna Basfordová: Čarovný les

Skvělé antistresové omalovánky od Johanny Basfordové vás vezmou na cestu čarovným lesem, na níž máte najít 9 symbolů, které vám otevřou bránu hradu uprostřed lesa a vy zjistíte, co se tam skrývá. Vybarvování a kreslení je pomalá, relaxační a meditativní činnost. Myšlenky se vám zpomalí, zbavíte se stresu a napětí, zklidníte se a naberete síly na další den. Nedávejte si žádné termíny, nic si neslibujte, vybarvujte, když se na to budete cítit, a tak dlouho, jak vás to bude bavit.
 

Kniha Čarovný les vyšla 5. srpna 2015 v nakladatelství Grada.
 

96 stran, ISBN 978-80-247-5736-0, doporučená cena: 199 Kč

 

Stáhněte si zkušební omalovánku veverky.

 

 

 

Johanna Basfordová: Tajná zahrada

 
Na každé stránce knihy Tajná zahrada se skrývají drobná stvoření, čekající na objevení. Některé části zahrady můžete vytvořit a nakreslit vlastní rukou tak, jak si je představujete.

Vybarvování a kreslení je pomalá, relaxační a meditativní činnost. Myšlenky se vám zpomalí, zbavíte se stresu a napětí, zklidníte se a naberete síly na další den. Nedávejte si žádné termíny, nic si neslibujte, vybarvujte, když se na to budete cítit, a tak dlouho, jak vás to bude bavit.
 

Autorka knihy, Johanna Basfordová, je ilustrátorka, jejíž nejoblíbenější technikou je perokresba. Ráda vytváří fantazijní světy plné rostlin, stromů a drobných živočichů a inspiruje se přírodou v okolí svého venkovského domova ve Skotsku.

 

Kniha vyšla 21. května 2015 v nakladatelství Grada.

96 stran, ISBN 978-80-247-5614-1, doporučená cena: 249 Kč

 

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde.

 

Kerby Rosanes: Proměny zvířat

Vítejte ve zvláštním, nádherném světě kreslíře Kerbyho Rosanese, kde se v úchvatných ilustracích různá podivná stvoření proměňují v dechberoucí portréty zvířat. Najdete zde spoustu detailních spletitých kreseb, které můžete vybarvit a dotvořit podle vlastních představ. Kniha „Proměny zvířat“ vám poskytne osobitý prostor pro vaši kreativitu.


Kniha vyšla 5. sprna 2015 v nakladatelství Grada.
96 stran, ISBN 978-80-247-5755-1, doporučená cena: 199 Kč

 

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde.

 

Stáhněte si zkušební omalovánku slona.