Hravá škola pro školáky i předškoláky

05.03.2014 18:30

Barevná edice pro děti od sedmi let představuje prostřednictvím krátkých příběhů, herních námětů, kvízů a ilustrovaných doplňovaček pestrý soubor dovedností, které by měl zvládnout každý šikovný předškoláček i malý školák – čtení, počítání, kreslení, vaření, slušné chování, pravidla silničního provozu atd. Knihy z řady Hravá škola jistě inspirují tvořivé rodiče a poslouží také pedagogům jako netradiční didaktický materiál.

Zuzana Pospíšilová: Hravá škola vaření

Hravá škola vaření

Vaření se podobá kouzlení. Hromádka potravin se za pár chvil promění v báječné jídlo. Nejsou v tom ale žádné tajné čáry máry. Když máte milou a zkušenou babičku, která se vás nebojí pustit do kuchyně, a několik jednoduchých a dobrých receptů, stane se z vás hravě kuchtík, který připraví nejen skvělou snídani a svačinu, ale i oběd o dvou chodech. V téhle krásně ilustrované kuchařce najdete obojí - Magdalenčina babička má v zásobě osvědčené recepty a podrobně vám vysvětlí, jak na ně. Nebojte se vaření! Dobrou chuť! Pro děti od 6 let. 

 

Ilustrátor: Drahomír Trsťan

Počet stran: 88

ISBN: 978-80-247-4265-6

Doporučená cena: 229 Kč

 

Kniha Hravá škola vaření vyšla 17. ledna 2014 v edici Hravá škola v nakladatelství Grada. Již brzy Vám přineseme recenzi knihy.  

 

Zuzana Pospíšilová: Hravá škola: hříčky se slovíčky

Hravá škola: hříčky se slovíčkyDavid s Adélkou jsou nemocní, a tak jim hrozí nuda. Naštěstí je tady tatínek, který umí vymyslet ty nejlepší slovní hry na světě. Už jste někdy skládali novoslovo nebo cvičili veršovací rozcvičku? Víte, jak se hraje na líného řečníka? Začtěte se do této originálně ilustrované knížky a zjistíte, že máme krásnou mateřštinu - čeština není jen povinný školní předmět, ale především tvárný a bohatý jazyk, se kterým si můžete užít spoustu zábavy a přitom si zdokonalit slovní zásobu.

 

Ilustrátor: Jana Valentovičová

Počet stran: 64

ISBN: 978-80-247-4539-8

Doporučená cena: 219 Kč

 

Kniha Hravá škola: hříčky se slovíčky vyšla 17. ledna v edici Hravá škola v nakladatelství Grada.

 

 

V edici Hravá škola také vyšlo:

 

O autorce knih

Zuzana Pospíšilová (*1975, Karviná) je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti.

 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Grada