Náramkové hodinky nejen jako časomíra

23.10.2018 20:47

Pryč jsou doby, kdy téměř každý nosil náramkové hodinky. V dnešní době jsou ke zjištění aktuálního času stále častejší fitness náramky nebo mobilní telefony. Hodinky však nemusí být jen časomírou, ale rovněž módním doplňkem. Jedny takové už devět měsíců nosím.

 

Dnes je to téměř na den přesně rok od okamžiku, kdy jsem se rozhodla si objednat Moderní hodinky s vícevrstvým koženkovým páskem. K nákupu jsem se rozhodla pro jejich cenu, tehdy 149 Kč, ale také díky jejich zajímavému vzhledu a barvě. Očekávala jsem je jako vánoční dárek nebo alespoň jako dárek k svátku, který slavím pár dní po Štědrém dnu. Prvotní doručení nebylo úspěšné, ale díky komunikaci se zákaznickým servisem došlo k nápravě a druhý lednový den letošního roku na mne ve schránce čekalo milé překvapení.

 

Náramkové hodinky mají kulatý ciferník s perleťovým podkladem. Číslice jsou dostatečně veliké, aby se daly dobře číst a jsou v lesklé měďěné barvě. Řemínky jsou tvořeny kombinací jednoduchého pásku, řetízku a pleteného koženkového pásku. Zapínání je na jednu patentku. Na konci delšího řemínku je díl se třemi paticemi, což umožňuje nošení hodinek na tenké, ale i silnější ruce. Celková délka řemínků je něco málo před 50 centimetrů, což zabezpečuje otočení řemínků kolem zápěstí a vytvoření módního efektu. Hodinky nejsou voděodolné.

 

Své hodnocení hodinek s vícevrstvým koženkovým páskem jsem se rozhodla zveřejnit s větším časovým odstupem od jejich obdržení, abych měla příležitost ověřit jejich přesnost. Protože pokud tento módní doplněk má být i funkční, musí být především přesný. A to hodinky splnily. Sice se při změně času nedokáží samy přeřídit o hodinu zpět nebo dopředu, ale za téměř deset měsíců se nezpozdily. Jediná drobnost, která by tento kousek mohla vylepšit, je systém zapínání. Pro větší jistotu by bylo příjemnější, kdyby zapínání bylo na dva patentky. 

 

Předností tohoto kousku je zejména to, že je cenově dostupný, funkční a vzhledově zajímavý. Server postovnezdarma.cz, který toto zboží prodává, Vám (nejen) k tomuto kousku nabídne benefit v podobě poštovného zdarma :-) Jedinou slabinou je, že v období před Vánoci bývá dodací lhůta delší. Pokud jsem Vás inspirovala k nákupu, raději ho zbytečně neodkládejte. 

 

Bohumila