Na co se můžete těšit v dubnovém Brandnooz boxu?

30.04.2016 08:00

Zelené balíky plné potravin již pěknou řádku měsíců přinášejí do mnoha domácností dávku napětí, překvapení a velmi často příjemných požitků. Seznamte se s obsahem nejnovějšího balíčku.

 

Poslední dubnový pátek u většiny předplatitelů Brandnooz boxu znamenal novou dávku novinek zabelených do již tradičních boxů. Uvnitř čekala směs potravin nejen do běžné domácnosti, ale i na párty.

 

Chio Chips Absolutely Barbecue

Čerstvá novinka z dílny Chio slibuje vyvážený mix koření v kombinaci s tenkými plátky smaženými na slunečnicovém oleji. Zkusíte je také? Na trhu by měly být k sehnání od března 2016 za doporučenou cenu 23,90 Kč (65 g).

 

Kotányi Dip

Tento výrobek bude na trhu od května 2016 ve třech příchutích - rajčatová, česneková a barbecue. Na mne čekal v balíčku sypký kořenící přípravekj pro přípravu rajčatové omáčky. Složení mne celkem potěšilo, neboť obsahuje nejvíce rajčatového prášku a mělo by být vhodné i pro celiaky. Těším se, že jej během grilovací sezóny využiju. Na přípravu je třeba ještě jogurt, majonéza, kečup - a tak i díky dalším surovinám v každé domácnosti z tohoto sáčku může vzniknout různě chutnající omáčka. 

 

Bebe Dobré ráno na měkko

V Brandnooz boxu mne většinou k ochutnání lákají nejprve malé sladkosti. U tohoto výrobku jsem se spíše podivila nad tím, co Opavia vymyslela, aby oslovila sirší spektrum zákazníků. Měkký cereální bochánek s kousky brusinek, rozinek a příchutí červeného rybízu obohacený o hořčík, železo a vitaminy na mne ještě před rozbalením zapůsobil spíše nedůvěřivě. Obsahuje 5 druhů celozrnných cereálií a je k dostání za cenu 10,90 Kč (50 g). V porovnání s jinými výrobky této řady se jedná o jeden kousek. Budete-li se chtít s někým rozdělit, pak nespoléhejte, že v jednom balení najdete dva stejné kousky. Nakonec jsem tuto "svačinku" snědla a ani jsem se s nikým nerozdělila. Popis výrobku odpovídá realitě. Je to měkký bochánek, pravda se sklonem k drobení se, ve kterém najdete kousky ovoce. A pokud jste vyznavačem cereálií, jistě ho ochutnejte, ať si uděláte sami představu.

 

Jedlá želatina na sladké i slané

Firma Vitana představuje svoji novinku - sypkou želatinu (18 gramů) na přípravu 500 ml aspiku. Jsem zvědavá, jak se mi s ní bude pracovat, zřejmě se s tímto přípravkem pokusím udělat malý aspikový dort. Produkt je na trhu od března za doporučenou cenu 16,90 Kč.

 

Alpro Coconut cuisine

Značku Alpro velice dobře znají zejména osoby, které se musí vyhýbat ze zdravotních důvodů mléku. Produkt, který přišel v dubnovém Brandnooz boxu je kokosovou alternativou ke smetaně. Cena 49,90 Kč za 250 ml balení plně odpovídá tomu, že se jedná o speciální potravinu. Na tetrapakovém obalu si cením zejména šroubovacího uzávěru, který umožňuje balení zpracovávat postupně bez rizika vylití při skladování.

 

Pedro Ovopecky

S cukrovinkami Pedro jsem se před časem seznámila právě díky Brandnooz boxu. A jsem za to velice ráda. Pod touto značkou lze zakoupit mnoho cukrovinek zajímavých chutí i tvarů. Ovopecky jsou malé želatinové bonbony a na trhu jsou od dubna za 14,90 Kč (80 g). Zatím jsem je neotevřela, ale věřím, že se o ně doma popereme.

 

Korunní Vitamin sirup

Lahev s tímto výrobkem ve mne na první pocit vyvolala dojem, že se jedná o minerální vodu. Jelikož minerálky příliš nepiju, byl tedy první pocit trochu zklamání. Důkladné prohlédnutí etikety mi však udělalo radost, neboť v Brandnooz boxu jsem měla Vitamin sirup s příchutí pomeranč a mango. Sirup má nažloutlou barvu a po naředění chutná velmi dobře. Navíc je obohacen o zinek a vitamin C. Doporučené ředění je 1:6, a za 750 ml zaplatíte 49,90 Kč. Moderní pojetí obalu mezi ostatními značkami sirupů jistě vzbudí pozornost, ale po pravdě byla bych raději, kdyby obal byl průhledný a já měla přehled, kdy je třeba koupit další lahev. Na trhu by měl být k sehnání od května 2016.

 

Krušovice Desítka

Jelikož Brandnooz boxy odebírám poměrně dlouho, byla jsem poměrně překvapena, když jsem v zásilce našla produkt z pivovaru Krušovice, který mi nápadně připomínal obsah jednoho z loňských boxů. Plechovka s Desítkou z Krušovic připomíná mistrovství světa v hokeji (podobně jako ta loňská). Nicméně i tento produkt od loňska dospěl změny - objem plechovky se změnšil o 100 ml a doporučená cena klesla o jednu korunu na 13,90 Kč.

 

Ovesná kaše Brusinka

Pokud milujete ovesné vločky a nemáte čas na jejich přípravu, zřejmě Vás potěší novinka od Dr. Oetkera. Obsah sáčku stačí zalít 150 ml horké vody a za cca 5 minut můžete snídat nebo svačit celozrnné ovesné vločky ochucené proslazenými brusinkami. Jedna porce stojí 14,90 Kč.

 

Nescafé 3 in 1 - Coconut Dream

Nescafé rozšířilo řadu svojich kávových mixů o dvě příchutě - oříšek a kokos. V boxu přišla vždy jedna z těchto dvou variant. Ačkoli jsem si nejprve myslela, že svoji kokosovou variantu někomu dám jako drobnou pozornost, nakonec jsem neodolala a ozkoušela. Jelikož nepatřím mezi fanoušky kokosu, tak jsem tuto kávu sice vypila, ale rozhodně nemám důvod po ní sáhnout v obchodě. Milovníkům exotiky a kokosu však rozhodně doporučuji alespoň ozkoušet. Na trhu by měla být dostupná od března za 54,90 Kč (10 sáčků, 160 gramů).

 

Staročeské sypání

Poslední novinkou z boxu byl výrobek od Vitany, který bych v regálu prodejny jistě nehledala. Jedná se o sypkou směs, která je dle výrobce ideální na posypání všech sladkých jídel. Obsahuje třtinový cukr, skořici, citrónové aroma a badyán. Zatím nejsem rozhodnuta, na který sladký pokrm tuto směs využiju, ale rozhodně si nenechám ujít příležitost. V obchodech by tento produkt měl být k dostání od března za 8,90 Kč (35 gramů).

 

Posledním překvapením boxu bylo březnové číslo časopisu Dieta. Nejen pro osoby, které touží po změně váhy, se v něm ukrývá inspirace v podobě receptů a cviků na zlepšení kondice. Nemalá část článků má komerční podtext, ale to už je bohužel trend dnešní doby. 

 

Co říci závěrem o dubnové edici Brandnooz boxu? 

Ačkoli krabice byla, co se objemu týče, spíše méně plná, tak novinek v ní bylo mnoho. Ne všechny mne svojí chutí oslovily a dosud jsem je nestačila všechny ochutnat. Rozhodně jsem ale spokojena a již nyní se těším, co za překvapení bude v květnovém vydání.

 

Jak objednat Brandnooz box

Brandnooz box vnímám spíše jako službu, a tu je možné objednat přes webové stránky brandnooz.cz. Na začátku se budete muset zaregistrovat. Registrace Vám mimo jiné bude sloužit i k možnosti ohodnotit jednotlivé produkty a co více - za hodnocení produktů získáte body, které můžete ve věrnostním programu proměnit za výrobek. Cena Brandnooz boxu je od 249 Kč, zaplatit ho můžete dle zvoleného typu platební kartou nebo bankovním převodem. Doručení Brandnooz boxu je samozřejmě již v ceně.