Internetové kurzy tvůrčího psaní 2012

01.09.2012 00:00

Kurzy tvůrčího psaní s Danou Emingerovou: pro laiky půldenní lekce, pro budoucí literáty intenzivní desetidílný kurz, Praha. Internetové kurzy od podzimu 2012.

Novinářka a spisovatelka Dana Emingerová si získala profesionální jméno v dobách popularity časopisu Mladý svět reportážemi a zejména portrétními rozhovory se známými osobnostmi. Její interview s Václavem Havlem přetiskl i prestižní americký list New York Review of Books.

V roce 2011 vydala knihu Živel Lustig. V této knížce najdete úžasné rady a tipy "jak se píše kniha" - a uvidíte, že se buď brzy Vaše psaní zdokonalí a nebo se třeba ujistíte, že Vaše psaní už téměr dokonalé je.

 

Kurzy tvůrčího psaní

Jsou to kurzy, které se konají v sále, kde naposledy učil Arnošt Lustig tvořivé psané, o kterém jsem napsala svou knihu Živel Lustig, Jak se píše kniha. A právě to, co mě Arnošt naučil, se snažřm předávat dál. Literární kurzy jsou hodně intenzivní a bývají tak pro šest až maximálně deset lidí. Vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý.

Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť jako lektor musím být přísná, co se týká plnění zadaných úkolů. Hodně se píše. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.

Jako hlavní studijní materiál slouží Aristotelova Poetika, Ezopovy bajky a překlad učebnice amerického spisovatele Gardnera Art of fiction, podle kterého učil právě Arnošt Lustig.

  • Výukový blok trvá jedno dopoledne každý týden s krátkou přestávkou.
  • Přihlásit se lze na jednu dopolední lekci (každá stojí 1000 Kč) nebo na třídílný či desetidílný kurz - velké slevy jsou pro studenty a seniory.

 

Pokud by se někdo chtěl přijít podívat na právě probíhající kurzy, je vítán.

Některé hodiny jsou dle zájmu zpestřeny návštěvami hostů z oboru. Protože se na kurzech hodně čte, máme občas i kratičké vstupy z rétoriky.

Pro mimopražské připravujeme i internetový kurz, který sice postrádá unikátní debaty nad společnými dílky, ale docela dobře to funguje tak, že si účastníci připravují své práce na zadané téma a zároveň pak píší krátké posudky na práce svých kolegů, aby měl frekventant kurzu zpětnou vazbu nejen od lektora.

Chystáme také víkendová sympozia mimo Prahu, která by se konala dle zájmu.

 

Kontakt: Dana Emingerová

tel. 734 713 314

d.emingerova@seznam.cz

 

Internetové kurzy tvůrčího psaní pro pracující mámy

Se spisovatelkou Danou Emingerovou se chystáme spustit internetové kurzy tvůrčího psaní jako doplněk k jejím kurzům pořádaným v Praze. Protože pracující mámy v našem klubu jsou z celé republiky, budete mít od podzimu možnost zapojit se do internetového kurzu.

Internetový kurz bude zahrnovat:

  • prezentaci či video přednášku, které se můžete zúčastnit on-line kdykoli budete mít čas v rozmezí daného týdne
  • konzultaci Vašeho psaní, hodnocení "domácích úkolů"
  • účast v internetové diskusi
  • možnost přečíst si hodnocení a vyjádřit se i k dílům ostatních členů kurzu
  • předpokládáme 4 lekce v rozmezí 1 měsíce

 

Cena:

Jaká je pro Vás přijatelná cena za výše popsaný kurz? Ptáme se, abychom mohli dobře nastavit velikost skupiny a optimální cenu pro všechny. Jen pro Vaši představu o běžných cenách, cena jedné lekce v denních kurzech je 1000 Kč (jednorázově za půlden).

 

 

Dana Emingerová doporučuje svou "učebnici tvůrčího psaní"

Podívejte se na tříminutové video a nechte se zlákat ke čtení i psaní...