Kniha jako dárek k vysvědčení

24.01.2020 20:00

Před měsícem spousta z nás dospělých, ale i mnoho dětí, nalezlo pod stromečkem něco ke čtení. Další příležitostí k darování knihy dětem může být třeba pololetní vysvědčení. Přinášíme Vám knižní tipy zejména pro začínající čtenáře, které jsou novinkami na knižních pultech!

 

Zuzana Pospíšilová: Anežka a kouzelná baletní sukýnka

 

Anežka se moc touží stát baletkou. Má ale křehké kosti a pan doktor s jejím baletěním nesouhlasí, a tak se rozhodne tajně tančit alespoň doma. A protože by moc chtěla mít opravdovou baletní sukýnku, vydají se s maminkou do obchodu.

 

Tam Anežce jedna krásná sukýnka doslova sama spadne k nohám. Holčička se do ní okamžitě zamiluje a navíc zjistí, že to není žádná obyčejná sukně na balet. Je totiž kouzelná. Chtěli byste vědět, co všechno dovede? O tom se dočtete v této knížce.

 

Ilustrovala Markéta Vydrová.

 

Určeno pro děti od 5 let.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-2243-1, doporučená cena: 219 Kč

 

Kniha Anežka a kouzelná baletní sukýnka vyšla 20. ledna 2020 v edici Pohádkové čtení v nakladatelství Grada.

 

 

Zuzana Pospíšilová: Skopičiny kocoura Silvestra

 
 

Zrzavý kocour Silvestr žije s babičkou v malém domku blízko zoo. Ačkoli má doma misku vždy plnou, zdá se mu jeho život příliš nudný. Trápí se tím, že jako kocour není ničím zajímavý. Podniká proto pravidelné výpravy do zoo a snaží se napodobovat exotická zvířata, která všichni návštěvníci obdivují. Přestrojí se za lva, páva, zebru i papouška, ale vždy sklidí jen posměch. Jak Silvestr svoje trápení nakonec vyřeší?

 

Krásně ilustrované pohádky plné zvířátek jsou doplněny množstvím veselých básniček a úkolů pro malé čtenáře.

 

Ilustrovala Linh Dao.

 
 
Určeno pro děti od 4 let.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-2212-7, doporučená cena: 229 Kč

 
 
Kniha Skopičiny kocoura Silvestra vyšla 20. ledna 2020 v edici Pohádkové čtení v nakladatelství Grada.

 

 

 

Zuzana Pospíšilová: Dědečkovy povídačky

Pan Zdeněk je uznávaným občanem města. Všichni si ho váží. Nikdo však netuší, že má jedno malé tajemství – v dětství se nenaučil správně vyslovovat hlásky R a Ř, a tak ráčkuje. Když si s někým má povídat, schválně se těmto hláskám vyhýbá. Jenže pak se stane dědečkem a vnoučata po něm chtějí vyprávět pohádky – třeba o Karkulce nebo o veliké řepě! Co teď? Jak si dědeček poradí?

 

Dědečkovy povídačky o tom, co zažil jako malý kluk, vás zaručeně pobaví svými kouzelnými příběhy. Ale pozor, R ani Ř v nich nečekejte!

 

Ilustrovala Zuzana Dreadka Krutá.

 

Určeno pro děti od 3 let.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-2851-8, doporučená cena: 199 Kč

 

Kniha Dědečkovy pov ídačky vyšla v 15. ledna 2020 v edici Pohádkové čtení v nakladatelství Grada.
 

 

O autorce

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

 

V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.

 

Výběr z knih, které autorce vyšly v nakladatelství Grada

 

Zaujala Vás některá z knih?

Oslovte Vašeho knihkupce nebo využijte možnost zakoupit knihu v e-shopu nakladatelství Grada. Většina titulů je skladem a poštovné je již od 49 Kč. Při nákupu nad 800 Kč je pak doprava zcela zdarma.

 

Navíc všichni registrovaní zákazníci mohou k objednávce získat dárek ve formě knih zdarma.


 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Grada