Kdy je čas odejít z práce a najít si jinou?

28.10.2012 19:34

(KSTE) Rok, pět či deset let? Jak dlouho je dobré zůstat v práci na jednom místě? Ještě naši rodiče zůstávali v práci mnohá desetiletí. Výjimkou nebyli ani ti, kdo na jedno místo nastoupili po škole a ze stejného odcházeli do důchodu. Lidé, kteří často měnili zaměstnání, neměli dobrou pověst. Dnes tomu tak ale není, časté střídání zaměstnání pracovníku škodí, samozřejmě, ale také naopak, zkušenosti odjinud se v rozumné míře naopak cení.

 

Jak dlouho zůstat na jednom místě?

Jen málokdo si dovede představit pracovat ve stejné kanceláři 15 let.

Podle odborníků je ideální doba, po kterou je smysluplné zůstat na jednom místě tři až čtyři roky. První rok se dokonale seznámíte s firmou, získáte poznatky, druhý rok je již můžete uplatnit v praxi a teprve ten třetí jste pro firmu přínosem, takže by bylo možná fér pro ní také něco "odpracovat". Proto ten čtvrtý rok.

 

Důvod ke změně práce

Odborníci se shodují na tom, že po čtyřech letech byste se po nové práci mělo podívat i v případě, kdy nejste nespokojeni. Není dobré se nechat ukolébat zdánlivým klidem a pohodou. Na takovém místě sice člověk může vydržet několik let v klidu, ale rozhodně nejde o žádný pracovní a osobnostní růst.

Přitom, často vůbec není potřeba odcházet z firmy, někdy se stačí jen porozhlédnout nebo přijmout víc kompetencí a zodpovědnosti. Mnoho moderních firem si v dnešní době velmi dobře řídí svůj vnitřní pracovní trh a zvyšuje schopnosti a zkušenosti vlastních zaměstnanců.

 

Změnu zaměstnání zvažte

Někdy se stane, že nastoupíte namísto s určitými představami a sliby… ale realita je jiná. Pokud jste si jistí, že ve firmě neuplatníte své vzdělání, schopnosti a dovednosti, nemá cenu zde setrvávat.

Ne vždy ale musíte být s prací nespokojeni. Pokud firma plánuje propouštět nebo výraznější reorganizaci, zvažte, zda si nezačít hledat něco hned. Zvláště na místech s vysokou nezaměstnaností je hromadné propouštění problém. Někdy je lepší odejít dříve. Nikdy však v takovém případě neodcházejte, pokud nemáte nové místo. To pak raději počkejte, jestli nebudete jedna z těch, koho si firma nechá.

Ani vteřinu neuvažujte o setrvání, pokud jste se stali obětí mobbingu a vedení se postavilo na stranu nadřízeného. Takoví lidé si na vás jen hojí své osobní frustrace a nízké sebevědomí a na takovém místě byste jen ztrácela čas a duševní pohodu.

 

"Job hoppery" nikdo nechce

Jako tzv. "job hopper" se označuje mezi personalisty člověk, který práci mění opakovaně častěji než po třech letech - třeba každý rok a takového zaměstnance opravdu nikdo nehledá. Pozor tedy na neuvážená a překotná rozhodnutí. Odchodem se rozhodně neřeší neshody s kolegyní, výtka nadřízeného, osobní problémy. Pokud se podíváte do svého profesního životopisu a seznam zaměstnavatelů by vydal na román, není čas opět změnit místo, ale zajít k odborníkovi, který vám pomůže zjistit, proč některé životní situace řešíte změnou práce.

Každý chce v životě, potažmo zaměstnání, něčeho dosáhnout. A to se vám rozhodně nepovede, pokud na jednom místě nevydržíte déle než pár měsíců.