Kdo dostane šanci sladit tělo i ducha?

15.09.2014 21:57

Kniha Sport a jóga boří řadu falešných mýtů , které dosud o józe a jejím využití vznikly. Jistě bude přínosem i jedné z našich čtenářek, která soutěžila o tuto knihu v naší prázdninové soutěži.

 

Do soutěže přišlo celkem 63 odpovědí. Pouhých 5 soutěžících odpovědělo nesprávně. Redakce České pracující mámy vybralala nejzajímavější odpověď na třetí otázku. 

 

Paní Tereza Vávrová z Dolní Dobrouče se může těšit na knihu Sport a jóga, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

 

Výherkyni srdečně gratulujeme a přejem jí, aby jí kniha přinesla očekávané informace.

 

 

Pro ty z Vás, které jste nevyhrály, jsme nachystali alespoň dvě krátké ukázky z knihy.

 

Uposlechl jsem vnitřního volání, kterému nešlo vzdorovat, opustil jsem Indii  vydal se do Evropy. Stal jsem se nástrojem v rukou osudu a přijímal vše, co mi dal. Nenašel jsem klidu, dokud jsem nedostal odpověď na svou největší a jedinou otázku: Kdo jsi, člověče? Teď už ji však znám:

 

    Člověče, ty jsi svým vlastním tajemstvím!

    Kdo dokáže otevřít tvé brány, když ne ty?

    A nikdo vstoupit nemůže, jen ty!

Člověk je záhadný div, který se pohybuje mezi dvěma faktory, jež přinášejí smrt; mezi časem a prostorem. To, že jsou jeho dny sečteny, jej nutí, aby se probudil ze svého snového spánku a uvědomil si svou moc a neomezenost.

 

Střední dech
Prováděni: Vestoje, vleže nebo vsedě. Upřeme své vědomí na žebra. Po vydechnutí se pomalu nadechneme nosem, zatímco roztahujeme žebra do obou stran. Výdech: Stáhneme žebra, a tak vytlačíme vzduch nosem ven. Při středním dechu se naplňuje vzduchem střední část plic. Břicho a ramena zůstávají nehybné.
Léčivý účinek: Srdce se odprostí od tlaku, oživí se krevní oběh v játrech, žlučníku, žaludku, slezině a ledvinách.

 

Bližší informace o knize najdete také v článku Dokonalý soulad ducha a těla přináší dokonalé zdraví.