Kde se dobře vaří, tam se dobře daří

24.11.2019 20:01

Známé rčení většina z nás již zažila na vlastní kůži. Spokojený strávník je základem pohody, a to nejen v restauracích, ale i doma. Jak si ale poradit s nedostatkem zkušeností, inspirace nebo třeba s potravinovým omezením? Doporučuji sáhnout po nějaké kuchařské knize. A pokud ještě doma v knihovně žádnou nemáte, můžete si dnes o jednu dle vlastního výběru zasoutěžit.

 

V první polovině listopadu jsme Vás seznámili s kuchařkami Áji Drahokoupilové a Radky Vrzalové. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Áje Drahokoupilové je patnáct let a již se může chlubit, že jí vyšla Moje první opravdová kuchařka. V její knize najdete postupy na míchaná vajíčka, pomazánky, polévky, sladké dezerty nebo zapečená jídla. Některé z receptů jsou doplněné názornými fotopostupy, kde krok za krokem ukazuje, jak připravit vlastní pizzu, boloňskou omáčku nebo celé menu na narozeninovou oslavu. Kuchařka je vzadu doplněna o seznam receptů, což usnadňuje hledání. Přehled receptů najdete na stránkách nakladatelství Grada, které tuto knihu vydalo na konci října.

 

Radka Vrzalová se přes deset let věnuje přípravě bezlepkové stravy a její zkušenosti daly základ již třem kuchařkám. Poslední z nich, Radčina kuchařka bez lepku – slavnosti, vyšla před několika dny v nakladatelství Grada. V její kuchařce najdete kromě receptů bez lepku i recepty bez vajec, mléka nebo ořechů. Orientaci v receptech v případě kombinace potravinových omezení zjednodušují piktogramy, které jednoduše bez pročítání všech surovin, zjednodušují výběr vhodného receptu. V kuchařce najdete inspiraci na Velikonoce, svatbu, dětský den, narozeniny dětí, Vánoce i Silvestr.

 

Další informace a ukázky z obou kuchařek najdete v článku Co mají společného Ája a Radka?

 

Soutěž

Jeden autor správných odpovědí se může těšit na kuchařku dle vlastního výběru. 

Z autorů správných odpovědí bude vybrán ten, jehož odpověď na tipovací otázku bude nejblíže správné odpovědi. V případě, že se sejde více správných tipů, rozhodne o výherci čas odeslání odpovědi.

 

Nápovědu naleznete na webových stránkách nakladatelství Grada a v článku Co mají společného Ája a Radka?

 

 

Odpovědi zasílejte do první adventní neděle 1. prosince 2019.

 

Zdroj informací: nakladatelství Grada