Jaký je váš cíl?

31.12.2012 17:01

(KSTE)

Změníme něco v novém roce? Určitě ano, příležitost na změnu je kdykoli, ale s novým rokem je odstartován velký začátek!

Bez ohledu na to, jestli se chcete stát vedoucí svého úseku nebo "jen" spokojeně vést svůj malý krámek na vesnici. K cíli můžeme dojít všechny.
Užitečné mohou být jedině takové cíle, které jsou pro nás výzvami a nutí nás dosáhnout vyšších met. To si však žádá pečlivé plánování a přípravu. Nestačí jen vědět, čeho chcete dosáhnout, ale také to, co pro to musíte udělat. Pak se můžete postavit jakémukoli cíli. Chcete-li mít kontrolu nad svými cíli (a ne naopak), držte se následujícího postupu.

 

1. Jasně si své cíle definujte
Buďte co nejspecifičtější, obecné cíle nefungují. Vypracujte si plán jednotlivých kroků, které musíte podstoupit.
 

2. Buďte rozumní
Najít si cíle ve formě výzev neznamená plýtvat silami na nedosažitelné věci, které vás brzy připraví o motivaci. Předem dobře zvažte své možnosti.
 

3. Začněte naplno a udržte si motivaci
Pokud jste si své cíle dobře vymezili, není třeba začínat váhavě. Čím více času a energie svému cíli věnujete, tím více motivující pro vás bude sledovat váš pokrok.
 

4. Měřte svůj pokrok
Sledujte termíny, které jste si vymezili na začátku a porovnávejte je s tím, co jste již dokázali. I když trochu zaostáváte za původním harmonogramem, nezapomeňte se odměnit za své úspěchy. Vnímejte to jako příležitost ke zlepšení, nikoli výmluvu k opuštění cíle.
 

5. Upravujte své cíle
Neodpovídají-li vaše úspěchy původní představě i přes vaši maximální snahu, hledejte způsoby, jak váš plán upravit. I když však váš plán funguje, neomezujte se jen na původní metody. Buďte otevření experimentům a zdokonalování své strategie.

Zdroj: Selling Power