Jak se stát magnetem na peníze

15.11.2012 22:20

Autorka recenze: Z. Tomaidesová

Autorka knihy: Marie- Claire Carlyle

 

Přemýšlíte občas o svých peněžních návycích? Jaký je Váš vztah k penězům? Kolik jich vlastně chcete mít? Víte to přesně?

Publikace „Jak se stát magnetem na peníze“ mě zaujala. Čtivá forma, kombinace teorie, příběhů a praktických cvičení mám ráda. Vedlo mě to k zamyšlení…

Její autorka, Marie-Claire Carlyle ukazuje, jak je důležité změnit myšlení, naše pocity, způsob řeči a jednání. Vysvětluje, že vydělávání peněz pro peníze samotné nás nenaplní, ale vydělávání s pocitem, že chceme někomu pomoct, je cestou k vítězství.

Vybrala jsem z knihy 2 cvičení. Vyzkoušejte si je i Vy.

 

Cvičení č. 1

Položte si následující otázky. Buďte někde v klidu, uvolněte se, vezměte si papír a tužku, klidně dýchejte a přemýšlejte. Nechte odpovídat intuici.

  • Peníze, co k vám vlastně cítím?
  • Peníze, jak se k vám chovám?
  • Peníze, jak vás můžu mít více?
  • Peníze, co byste mi rády řekly?

 

Přišli jste na něco? Žádné řešení není správné, spíše jde o zamyšlení, jaký máte vztah k penězům, protože 80 % myšlenek je podvědomých, a i když si přejeme být bohatými, tak naše vnitřní nastavení je jiné. Jak je tomu u Vás?

 

Cvičení č. 2

Připravte si malé papírky s otázkami a postupně na ně odpovídejte.

  • Co jsme slýchávali o penězích jako děti?
  • Co pro nás znamenaly v dospívání?
  • Jaké je vaše oblíbené rčení o penězích?
  • Co Vám běží hlavou, když čtete o bohatých lidech?
  • Kdo je vaším vzorem na vábení peněz? Popište jej.

 

Pak jednotlivé papírky rozdělte na pozitivní a negativní. Zkuste porovnat, kterých je více, a pak se Vám nabízí řešení, proč myslíte tak, jak myslíte. Tak co, jak dopadlo toto cvičení? Zjistili jste něco zajímavého pro sebe?

 

Závěrem:

Pokud chceme mít více peněz, je důležité vědět, jak o nich smýšlíme, jaký máme vztah k penězům, a pokud opravdu něco chceme, je důležitá i naše aktivita. Pozitivní vztah, změna myšlení však nestačí.

 

Moje doporučení:

Popřemýšlejte, zda už nejste milionářem – možná když si doma uděláte inventuru všeho, co vlastníte (dům, auto, cenné papíry, pozemky, to, co sbíráte/koníček), tak zjistíte, že už jste milionářem či milionářkou. Přečtěte si výše zmíněnou publikaci – je inspirativní. A staňte se „magnetem na peníze“.

Z knihy vybírám: „Magnet na peníze tedy znamená, že objevíte ‚boháče ve svém nitru‘, abyste se jím mohli stát i navenek.“

Hezký den,

Z. Tomaidesová, www.kouc-koucink.cz