Jak na strach a úzkost v těhotenství

19.01.2016 18:00

Průvodce těhotenstvím, který podává komplexní pohled na danou problematiku a soustředí se na popis vývoje plodu a změny odehrávající se v těle těhotné ženy. Knihu ocení nejen nastávající maminky, ale také budoucí tatínkové a všichni, kteří těhotnou ženu tímto obdobím provázejí.

 

Vladana Skutilová: Jak na strach a úzkost v těhotenství

 

Publikace se věnuje případným kritickým obdobím těhotenství, snaží se vysvětlit principy vyšetření, která těhotná žena absolvuje, a popisuje, co od nich může očekávat. Autorka nezapomíná ani na velmi důležité kapitoly týkající se úzkosti, strachu nebo obav, jež se běžně v souvislosti s vyšetřeními objevují. Tyto pocity jsou velmi často naprosto zbytečné a žena se trápí, aniž by ve skutečnosti musela. Knížka ukazuje a postupně učí, jak s těmito negativními pocity pracovat, jak jim čelit, aby si budoucí maminka nekazila jedno z nejkrásnějších období svého života. Teoretický text doplňují příběhy skutečných žen, které ukazují, že podobné pocity prožívají všechny těhotné ženy a že žádná není na své trápení sama.

 

 

Kniha Jak na strach a úzkost v těhotenství vyšla v lednu 2016 v nakladatelství Grada v edici Pro rodiče.

 

ISBN 978-80-247-5469-7, 160 stran, běžná cena 239 Kč

 

 

 

Edice Pro rodiče

 

Ediční řada je určena nejen rodičům, ale i prarodičům, pedagogům, výchovným pracovníkům a dalším, kteří pracují s dětmi. Jednotlivé tituly vás provedou vývojem dítěte od narození až po dospělost. Knihy populární a velmi poutavou formou radí, jak pečovat o dítě, jak se chovat a obstát v rodičovské roli, jak dbát o zdravou výživu kojenců i odrostlejších dětí. Obsahují nejnovější poznatky v dané oblasti. Rodičům školních dětí a pedagogům jsou adresovány knihy o dyslexii, o hyperaktivním dítěti, výchovných problémech atp. Stranou nezůstává ani téma vážnější a stále diskutované, a to problém drog.