Humorný román si přečte žena

05.11.2019 16:23

V průběhu měsíce října jsme Vás formou článku a ukázky seznámili s knižní novinkou z edice 7lásky. Mnoho z Vás, které kniha zaujala, se zapojilo do znalostní soutěže. A nyní je čas vyhlásit výherce!

 

O co jsme soutěžili?

 

 

Humorný román Marie Vareilleové, Někdy je hezké, že mě miluješ, líčí milostné vztahy obou mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?

 

 

Bližší informace ke knize najdete ve článku Humorný román o dvou třicátnicích ve stylu Bridget Jonesové.

 

 

Ukázka z knihy

 

Okamžitě jsem se vrátila domů. Právě jsem prožila nejhorší víkend v životě. Tentokrát už je definitivně rozhodnuto, končím s láskou. Hotovo, over, finito, fertig. Nepotřebuju žádného chlapa, přežila jsem to bez něj doteď, přežiju i nadále. Dlouho mi to nedocházelo, ale už jsem to pochopila: nejsem stavěná na to, abych žila v páru. Budu součástí menšiny těch, co si nikdy nikoho nevezmou a nezaloží rodinu, těch, o kterých říkáme, že jsou „jiní“. Odteď už je jasné, že jsem se narodila, abych strávila osamělý život uprostřed knih a bretaňských máslových sušenek, a že umřu obézní, uprostřed četby románu Jane Austenové. Doufám, že to bude Pýcha a předsudek. Mezitím taky určitě přijdu o všechny přátele. Pokoušela jsem se asi tisíckrát dovolat Chloé. Nezvedla to, nezavolala zpátky. 

 

Jsem netvor, řekla jsem jí příšerné věci. Nikdy v životě jsem toho nevypila tolik jako na téhle svatbě, to ale není žádná omluva. … Ještě předtím, než skončil dezert, jsem asi vyběhla ven a vyblinkala se někam do trávy. Probudila jsem se na kanapi u Vincenta v obýváku. Laetitia byla vzteky bez sebe, obvinila mě z toho, že jsem jí zničila svatbu. Máma mi řekla, že jí dělám jen ostudu, a každé dvě hodiny mi volá, ať se jdu zapsat ke katolickým anonymním alkoholikům do Versailles. 

 

Bezva. Od chvíle, kdy jsem vzala život do svých rukou, jde všechno do háje.

 

Vyhlášení výherce

 

Dle četnosti odpovědí soudíme, že Vás kniha velmi oslovila. Pro ty, na které se tentokrát neusmálo štěstí, doporučujeme navštívit e-shop Nakladatelského domu Grada, jehož součástí je nakladatelství Metafora. Zde mají totiž všichni zaregistrovaní zákazníci k objednávce možnost vybrat si knižní dárek dle vlastního výběru. 

 

Sponzor soutěže, nakladatelství Metafora a nakladatelský dům Grada, zašle výhru paní:

 

Janě M.

 

Gratulujeme!

 

Zdroj informací a obrázku: Nakladatelský dům Grada, nakladatelství Metafora