Humorný román o dvou třicátnicích ve stylu Bridget Jonesové

16.10.2019 19:54

Humorný román o milostných eskapádách dvou třicátnic, které milují dobré knížky a víno a podobně jako Bridget Jonesová proplouvají životem plným neuvěřitelných historek.

 

Marie Vareilleová: Někdy je hezké, že mě miluješ

 

Chloé a Constance jsou výborné kamarádky, i když jsou každá úplně jiná. Co ale mají společné, je láska ke knihám, rodinné kořeny v Marinzaku a žalostný milostný život. 

 

Osmadvacetiletá atraktivní Chloé se nedokáže zbavit citové závislosti na svém expříteli, který je zároveň jejím nadřízeným a má se brzy ženit. Chloé je dokonalá Pařížanka: příliš hubená, příliš kouří a příliš pije. Od svého rozchodu má zlozvyk vymetat noční podniky a navazovat vztahy na jednu noc, které mají jediný účel – dát jí zapomenout. Constance, věčná romantička, teď už dlouho nezadaná, má ráda Jane Austenovou a čeká na svého pana Darcyho, který je ale stále v nedohlednu. 

 

Jednoho dne se rozhodnou vzít život konečně do svých rukou a uzavřou spolu dohodu: Chloé stráví celý půlrok na venkově mezi vinicemi, daleko od všech mužů a pokušení, a pokusí se konečně napsat vytoužený román. Constance přestane snít o romantické lásce a začne se vídat s normálními muži. Navíc má za úkol vyspat se s neznámým mužem hned první noc po seznámení. Uzavřená dohoda nakonec zavede obě přítelkyně úplně jinam, než by každá z nich čekala… 

 

Humorný román líčí milostné vztahy obou mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?

 

304 stran, ISBN: 978-80-7625-068-0, doporučená cena 329 Kč

 

Kniha Někdy je hezké, že mě miluješ vyšla 11. října 2019 v nakladatelství Metafora v edici  7lásky

 

Knihu můžete zakoupit u všech dobrých knihkupců nebo v e-shopu Nakladatelského domu Grada, jehož součástí je nakladatelství Metafora.

 

O autorce
 

Marie Vareilleová (*1985, Montbard) je francouzská autorka knih pro mladé ženy. Žije v Bordeaux, ráda čte, píše a miluje hořkou čokoládu a dobré víno.

Úspěch jí v roce 2014 přinesl hned první titul Ma vie, mon ex et autres calamités (Můj život, můj bývalý a jiné kalamity). Navázala románem Někdy je hezké, že mě miluješ (Je peux très bien me passer de toi, 2015) a od té doby každoročně vydává minimálně jednu knihu.

 

Napsali o knize

Marie Vareilleová nám předkládá jiskrnou komedii se smyslem pro vytváření trefných replik a humorných situací, které jsou zárukou úspěchu tohoto románu.

blog Marmelade de livres
 

Je to román vtipný, a zároveň citlivý, čte se jedním dechem a zůstává po něm úsměv na tváři…

blog La bulle de Coco
 

Je to především krásný příběh o přátelství, ale také oslava cesty za seberealizací.

blog Des bulles et des mots

 

Zdroj informací a obrázku: Nakladatelský dům Grada, nakladatelství Metafora