Hebký měkký ručník – ale jak dlouho?

13.07.2012 07:50

(Pracující máma) Jak se o ručníky správně starat, aby vydržely co nejdéle jako nové a vy jste se z nich mohla dlouho těšit?

  • Až si příště přinesete domů nové ručníky, věřte výrobci a při prvním praní dodržte teplotu, kterou vám doporučuje. Jen tak zabráníte tomu, aby z ručníku nevisely nevzhledné cáry nití, kterých se budete jen horko těžko zbavovat.
  • U množství pracího prášku rozhodně neplatí pravidlo „čím více, tím lépe“. Pokud použijete prášku příliš, vaše ručníky budou na dotek tuhé, nepříjemné a po koupeli vás spíše poškrábou, než pohladí.
  • Jste zvyklá používat aviváž, protože máte ráda, když ručníky hezky voní? Chyba! Použitím aviváže se ucpávají jejich póry, ručníky pak déle schnou a hůře sají vodu.
  • Pokud chcete, aby ručníky měly dlouho sytou barvu, zapomeňte na jejich žehlení. Nejen, že si ušetříte práci, ale budete se moci déle těšit z jejich zářivého vzhledu.

 

Bambusové ručníky mají výborné vlastnosti: hebké na dotek, skvěle sají vlhkost a rychle odpařují vodu. Jedná se o nejluxusnější materiál, který si v současnosti můžete dopřát. Díky jejich vysoké odolnosti a antibakteriálním vlastnostem jsou zvláště oblíbené mezi sportovci.

O kvalitě ručníku hodně napoví jeho gramáž. Pokud stojíte ve vaší koupelně o ručníky, které dlouho vydrží jako nové a budou příjemné na dotek, rozhodně vybírejte ty s gramáží od 500g/m2. Platí, že čím je vyšší gramáž, tím kvalitnější ručník bude. Například ručníky Matějovský splňují vysoké nároky na gramáž ručníku (550 g/m2), můžete tak od nich očekávat skutečně jen tu nejvyšší kvalitu. Všechny ručníky i osušky se mohou pochlubit pevným tkaným okrajem, díky kterému drží tvar a jen tak se nevytáhnou.

 

Zdroj: tiskové materiály firmy Matějovský