Harmonizujte stav svého těla a duše

03.08.2012 09:18

(PhDr. Blanka Křemenáková)

Harmonie, rovnováha, spokojenost, využití potenciálu člověka – to jsou témata, kterým se věnuji se svými klienty již téměř dvacet let. Stále znovu mne udivuje, jak křehký a jemný systém je lidská bytost. Jak všechno souvisí se vším a jak snadné je porušit onu vzácnou rovnováhu.

V případě nemoci se jedná o vychýlení, které konzultujeme s lékařem, hledáme nejrychlejší cestu, jak se uzdravit.

Ve své praxi jsem se mnohokrát přesvědčila, že uzdravování probíhá mnohem lépe, pokud s terapií zaměřenou na fyzické příznaky obrátíme svoji pozornost i na nehmotnou část člověka – na jeho psychiku. Za nejdůležitější považuji přezkoumání postojů a systémů přesvědčení, které mají podstatný vliv na to, jak se v životě chováme a jak se cítíme.

Malou inventuru můžete udělat právě teď. Odpovězte poctivě  - jaký je Váš postoj k sobě, partnerovi, dětem, Vašemu povolání, přírodě…..?

Pokud jste zaznamenali negativní odpovědi, je na čase zpozornět, protože negativní postoje  člověka  otravují a oslabují. Ze silného po čase udělají slabého, ze šťastného nešťastného, ze spokojeného nespokojeného….

Je to škodná, kterou je třeba ulovit a zneškodnit. Ptáte se, jak? Odpověď je snadná:
 

ulovit = uvědomit si, zneškodnit =  změnit ho

 
Jestliže změníte alespoň jeden škodlivý, otravný postoj týdně, bude se Vám dařit  lépe a lépe.

Když odstraníte všechny tyto záškodníky a stále nebudete plně spokojeni, najděte si odborníka, který Vám pomůže odkrýt  postoje, které jsou nevědomé, a proto mnohem škodlivější. Jejich odhalování může být nepříjemné, vždy je však užitečné, protože měnit můžeme pouze to, čeho jsme si vědomi.

Technik a metod, jak se k nim dostat je mnoho, ale o tom někdy příště….

Přeji dostatek odvahy, úspěšný lov a krásné léto!
 

PhDr. Blanka Křemenáková - koučka, konzultantka, lektorka

"Smyslem mojí práce je přinášet klientům užitek. Společně nacházíme cesty k vynikajícím pracovním výkonům, vztahům a životní spokojenosti. Pomáhám lidem, pro které je péče o rozvoj a růst lidského potenciálu významnou hodnotou."

Chcete-li se spojit s Blankou a pokusit se začít pracovat na svém zravotním stavu, napište nám!

www.5k.cz