Dřív než koupíte štěně

08.11.2015 13:34

Možná doma máte také předškoláka nebo prvňáčka, který si neustále zkouší prosadit nového, chlupatého, člena rodiny. Pokud Vaše argumenty nejsou dost výmluvné, zkuste si s dětmi přečíst vtipnou knihu Lenky Rožnovské, Natálka a zlobivé štěně, a ozkoušejte si, jak silnou touhu po zvířecím miláčkovi opravdu mají.

 

Natálka chodí do druhé třídy a zažívá podobné radosti a starosti jako její vrstevníci. Jednoho dne pomocí lži na sebe ve třídě upoutá pozornost. A ta lež jí nakonec pomůže splnit její přání. Dostane štěně. Během jednoho dne ale pozná, že takový zlobivý pejsek, není žádná výhra.
 

Děvče má senzační rodiče a taky skvělého pana učitele, který jejího českého strakáče přijme do třídy a zapojí ho do vyučování. Ozkouší si čtení, počítání i hudební a výtvarnou výchovu. A za všechny psí kusy nakonec dostane originální diplom. O tom, co se čtyřnohému kamarádovi povedlo vyvést během jediného dne, si určitě přečtěte i vy. 
 

Zábavné čtení o štěněti pobavilo mne i syna, který chodí do první třídy. Zatím četl pouze jím vybraná slova nebo nadpisy. A většinou, jakmile jsme se pustili do čtení, jedna kapitola mu nestačila.
 

Pro knihu jsou charakteristické kratší kapitoly, psané velkými písmeny, doplněné o ilustrace Báry Buchalové. Cením si velmi dobrých vyjadřovacích prostředků autorky, které titul dělají příjemně čtivým. Určitě ho doporučuji od předškoláků do druhé třídy základní školy.
 

Edice Čtení pro prvňáčky
 

Titul Natálka a zlobivé štěně vychází v edici Čtení pro prvňáčky, která mne dosud nezklamala.  Vyšlo v ní již přes třicet knih, které uvádějí malé posluchače a začínající čtenáře do různých prostředí a svým skvělým zpracováním v nich přirozeně budují lásku ke knihám.
 

 

Lenka Rožnovská: Natálka a zlobivé štěně

 

Kniha vyšla v srpnu 2015 v nakladatelství Grada.

88 stran, ISBN 978-80-247-5490-1, běžná cena: 229,00 Kč


Ukázku z této knihy si můžete přečíst zde.

 

 

 

 

 

Zdroj obrázků: nakladatelství Grada