Dřevěný betlém zpestří Vánoce

18.10.2019 10:35

Oslava Vánoc bývá pro většinu z nás spojena se spoustou tradic. Pro mnohé mezi ně patří i stavění betléma. Loni touto dobou jsem si i já jeden objednala a společně s rodinou jsem ho i postavila.

 

Jesličky nám mají připomínat narození Ježíška. Na scéně se tradičně nachází novorozený Ježíšek, Maria a Josef, pastýři se zvířaty a dárovníci. S betlémy se můžeme setkat v papírové, perníkové, keramické nebo dřevěné podobě. Výjimkou nejsou ani netradiční materiály – fantazii a tvůrčím schopnostem se meze nekladou.

 

Všechny tyto prvky má i betlém, který jsem si objednala na serveru postovnezdarma.cz. Na výběr jsem měla ze dvou variant. Jedna má v pozadí scény motiv lesa a sněhuláka, druhá – tradičnější – dokresluje výjev narození Ježíše kostelem a domky. Figurky v obou variantách jsou stejné. Nepatrně se liší podstavec, na který se postavičky upevňují. Verze se sněhulákem ho má oválný a tradičnější varianta je se zdobeným obdélníkovým.

 

Na objednávku jsem čekala měsíc od objednání, což odpovídalo odhadovanému datu doručení. Zboží dorazilo ve fóliové obálce. V sáčku pak byly tři desky – podstavec, pozadí a deska s postavičkami, které bylo třeba před postavením betlému vyloupnout.

 

Vyloupnutí postaviček z desky zvládne i dítě. Pak už stačí betlém jenom sestavit. Na desku se upevní pozadí. I Svatá rodina má své místo dané díky tomu, že má dva upevňovací kolíčky. Ostatní prvky lze umístit libovolně, i když variabilita sestavení je dána velikostí postaviček. Určitě ale stojí za to vyzkoušet, které místo bude to nejhezčí pro každé z 6 zvířat a 4 figurek.

 

Celkově mne tento produkt velmi potěšil. Splnil svoji dekorační funkci a byl cenově dobře dostupný. Jako dekorace poslouží i při letošních Vánocích. I teď jej lze objednat za akční cenu 129 Kč, která zahrnuje i náklady na dopravu, protože na serveru postovnezdarma.cz je poštovné zdarma. Důležité je však objednat včas, aby přišlo včas.