Děti milují pohádkové čtení

16.11.2019 20:51

Čtení pohádek dětem bychom neměli podceňovat. Společně strávené chvilky u knihy dětem pomáhají s verbálními schopnostmi, s rozvojem fantazie i empatie. Knihy s pohádkovou tématikou pro děti od čtyř let můžete jednoduše najít v edici Pohádkové čtení, ze které Vám přinášíme několik novinek.  

 

Lenka Jakešová: Kamarádi na výletě

Na malém dvorečku žijí dobří kamarádi. Pejsek, kočka, kohoutek a tři slepičky. Jednoho letního rána se zvířátka rozhodnou, že prolezou mezi plaňkami v plotě a vyjdou si na výlet. Od té doby už nic není, jak bývalo. Objevovat svět je krásné dobrodružství, obzvlášť když si najdete nové přátele. 

 

Veselé ilustrované vyprávění o domácích i jiných zvířátkách obohacují krátké tematické písničky.

 

Knihu ilustrovala Dagmar Medzvecová.

 

120 stran, ISBN: 978-80-271-2540-1, doporučená cena: 239 Kč

 

Kniha Kamarádi na výletě vyšla 4. listopadu 2019 v nakladatelství Grada.

 

 

Kateřina Kubalová: Kouzelné karamelky na dobrou noc

Paní cukrářka Sladká dělá výborné karamelky. Kromě toho, že báječně chutnají, mají navíc kouzelnou moc. Dítě, které je ochutná, přenese jejich slaďoučká chuť do čarovné říše, ve které se děje spousta tajemných věcí – lesem se tu potulují neuklizené hračky, u rybníka pláče Bebíčková vrba a potkat můžete i obra Koblihouna.

 

Rozhlasová redaktorka Kateřina Kubalová psala karamelkové pohádkové příběhy původně pro sladké usínání svých čtyř dětí. Nyní se dočkaly knižní podoby, a tak si na nich můžete smlsnout i vy.

 

Knihu ilustrovala Zdeňka Študlarová.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-2570-8, doporučená cena: 199 Kč

 

Kniha Kouzelné karamelky na dobrou noc vyšla 1. listopadu 2019 v nakladatelství Grada.
 

 

 

Veronika Kratochvílová: Když se brouček probudil

Daleko za městem, v lese, kde jsou stromy vysoké tak, že se dotýkají oblohy, v lese, kde mechy oblékají zemi do zelených šatů, žije světluška Majka spolu s malým broučkem. Každý večer vylézají ze svých domečků, aby pozorovali západ slunce a vyráželi za lesním dobrodružstvím. Větve stromů se hýbají ze strany na stranu a pomalu přichází podzim.

 

Objevte pomocí této bohatě ilustrované knížky rozmanité krásy podzimu, prozkoumejte život v lese a zjistěte, jak vypadá pravé přátelství.

 

Knihu ilustrovala Jaroslava Šupová.

 

56 stran, ISBN: 978-80-271-2427-5, doporučená cena: 159 Kč

 

Knihu Když se brouček probudil vydalo 24. října 2019 nakladatelství Grada.

 

Pavel Vrána: Andílci se perou

Andělé a čerti, to nejde dohromady. Anebo ano? V pohádce je všechno možné. Andílci Lucinka a Otík dobře vědí, že by mohli mít kvůli svým čertím kamarádům malér, ale průšvih sem, průšvih tam, hrátky s čerty jsou zkrátka lákavé. Humorná pohádková knížka vás vezme do rodiny andělů, kteří se nezaleknou ani čerta. A když mají jít andělata i čírťata na kutě, vyprosí si pohádku o obrech, kterou si můžete užít spolu s nimi.

 

Veselé pohádkové příběhy Pavla Vrány, který celou svou profesní dráhu spojil s literaturou pro děti, doprovázejí s nadsázkou ilustrované obrázky Jaromíra F. Palmeho.

 

96 stran, ISBN: 978-80-271-2855-6, doporučená cena: 219 Kč

 

Knihu Andílci se perou vydalo 3. října 2019 nakladatelství Grada.
 

 

 

Zuzana Pospíšilová: Domeček pro šneka Palmáce

Kolik toho musí takový šnek překonat a poznat, aby našel domov!? Vydejte se s Palmácem na dlouhou cestu za novým domečkem. Potkáte na ní žabku, berušku, špačka, veverku nebo krtka a mnoho dalších zvířátek. Ti všichni mají nějaké řešení Palmácova trápení. Jaké ale bude to pravé?


Ve velkoformátové barevné knize se potkává příběh úspěšné autorky Zuzany Pospíšilové s podmanivými ilustracemi debutující Lucie Velíškové. Bohatě ilustrované pohádkové vyprávění doplňují otázky podporující porozumění textu, jazykové myšlení a rozvoj empatie a emoční inteligence.

 

80 stran, ISBN: 978-80-271-2211-0, doporučená cena: 269 Kč

 

Knihu Domeček pro šneka Palmáce vydalo 1. října 2019 nakladatelství Grada.
 

Zaujala Vás některá z knih?

Oslovte Vašeho knihkupce nebo využijte možnost zakoupit knihu v e-shopu nakladatelství Grada. Většina titulů je skladem a poštovné je již od 49 Kč. Při nákupu nad 800 Kč je pak doprava zcela zdarma.

 

Navíc všichni registrovaní zákazníci mohou k objednávce získat dárek ve formě knih zdarma.

 

 

Zdroj informací a obrázků: nakladatelství Grada